LŠ: Totenhem prošao, Borusiji prvo mesto

Fudbal 11. dec 201822:58 > 22:58
Clive Rose/Getty Images

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u osminu finala Lige šampiona pošto su igrali nerešeno 1:1 na gostovanju Barseloni u poslednjem kolu grupne faze, zahvaljujući boljem međusobnom skoru u odnosu na Inter.

‘Nerazuri’ su igrali takođe 1:1 na svom terenu sa PSV Ajndhovenu, ali im to nije bilo dovoljno da nastave takmičenje u Ligi šampiona, pa će proleće dočekati u Ligi Evrope.

Na „Kamp Nouu“, junak Totenhema bio je Lukas Mura, koji je na asistenciju Harija Kejna u 85. minutu doneo bod Spursima. Izabranici Ernesta Valverdea su vodili od sedmog minuta pogotkom Usmana Dembelea.

U Milanu, PSV je nagoveštavao iznenađenje, pošto je na stadionu „Đuzepe Meaca“ poveo u 13. minutu preko Irvinga Losana. Na 1:1 je izjednačio Mauro Ikardi sat vremena ranije, a do kraja utakmice su mreže mirovale.

Posle takvog raspleta, Barselona na čelu tabele grupe B ima 16 bodova, Totenhem i Inter imaju po osam, dok je PSV na začelju sa dva boda.

U grupi A se još pre poslednjeg kola znalo da dalje idu Borusija iz Dortmunda i Atletiko, a samo je bilo pitanje ko će zauzeti koju poziciju.

Nemački klub je slavio na gostovanju Monaku 2:0, pa je zahvaljujući remiju bez golova između Klub Briža i Madriđana, ali i međusobnom skoru sa ‘Jorgandžijama’ izbio na čelo tabele.

‘Kneževi’ na svom terenu nisu ni imali šansu protiv gostiju, koje je do trijumfa predvodio Rafael Gereiro. Portugalski fudbaler je bio dvostruki strelac, u 15. i 88. minutu.

Borusija je tako takmičenje završila sa 13 bodova, koliko ima i Atletiko, a sledi ih Briž sa šest i Monako sa samo jednim bodom.