Kup Kralja: Kutinjo "spasio" Barsu, Sevilja rutinski

Fudbal 10. jan 201923:20 > 23:30
Alex Caparros, Getty Images

U prvim mečevima osmine finala Kupa Kralja Barselona je poražena u gostima od Levantea 2:1, dok je Sevilja ubedljivom partijom u Baskiji protiv Atletik Bilbaoa praktično osigurala plasman među osam najboljih.

Barselona je u Valensiju došla bez Mesija, Suareza, Pikea i još nekih značajnih prvotimaca, što je umalo nije koštalo ozbiljnog debakla. Domaćin je vodio 2:0 posle pravog blickriga. Već u četvrtom minutu Kabako je doveo Levante u vođstvo, a samo 14 minuta kasnije Borha Majoral je duplirao prednost. Favorizovani gosti imali su grdne probleme da uspostave svoju igru. Već kada je delovalo da će na Kamp Nou u revanšu da jure deficit od dva gola dobili su idealnu priliku. Dosuđen je penal, a siguran sa bele tačke bio je Kutinjo i na taj način Katalonci sa ipak povoljnim rezultatom idu na revanš.

Sevilja tih muka neće imati, pošto je već u prvom meču lako i ubedljivo savladala u gostima Atletik Bilbao 3:1, pa će revanš, po svemu sudeći, biti samo formalnost. Njen gradski rival Betis imaće znatno teži zadatak protiv drugog baskijskog tima Real Sosijedada, pošto je na svom terenu igrao bez golova.