Mesi pogodio pa promašio sa penala, Barsi nova 3 boda

Fudbal 16. feb 201922:25 > 22:29
Aitor Alcalde/Getty Images

U poslednjem subotnjem meču 24. kola Primere Barselona je pred svojim navijačima sa 1:0 savladala Valjadolid.

Barselona je u meču 24. kola Primere pred svojim navijačima savladala Valjadolid i tako, nakon dva remija, došla do 16. pobede u sezoni. Gol za pobedu postigao je Lionel Mesi koji je jedan penal pretvorio u gol, a drugi mu je odbranio sjajni Đordi Masip.

Zanimljivo je bilo u prvom poluvremenu, jer je Valjadolid pokazao da nije došao samo da se brani. Najbolje se to videlo pred sam gol Barselone kome je prethodila sjajna prilika za goste, ali je zatim lopta brzo prešla na drugu stranu gde je u kaznenom prostoru oboren Đerar Pike.

Sa bele tačke je bio precizan Lionel Mesi, ali je sjajno regovao i golman Valjadolida koji je pročitao udarac Argantinca ali nije uspeo da ga zaustavi.

Mesiju je ovo 30. gol u svim takmičenjima ove sezone. Mesiju je ovo 11. vezana sezona da postiže 30+ golova za katalonski tim u svim takmičenjima.

Valjadolid je mogao do izjednačenja pred sam odlazak na odmor, ali lopta nije htela u mrežu.

Do kraja su vredne pomena po tri prilike koje su imali Mesi i Luis Suarez, ali i udarac koji je ka golu Valjadolida uputio Serhio Roberto, ali nije bilo promene rezultata sve do 85. minuta kada je Barselona dobila novu priliku sa bele tačke. U kaznenom prostoru je oboren Kutinjo, a ponovo je precizan bio Mesi.

Pokušao je Mesi na isti način da prevari Masipa, ali je on sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu. Masipu je ovo treći odbranjen penal ove sezone.

Neslavan nastup na Kamp Nou imao je mladi veznjak Valjadolida Vilja Suarez koji je u igru ušao u 68. minutu, ali je zbog povrede zamenjen samo 11 minuta kasnije.

Barselona na prvom mestu na tabeli ima 54 boda, a Valjadolid je nakon desetog poraza u sezoni na 15. poziciji na tabeli.