Uprava napolje… Nova bruka Partizana, Radnički na +17

Fudbal 16. mar 201916:53 > 16:57
Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

Fudbaleri Partizana još jednom su razočarali svoje navijače i pred svega 1.000 ljudi u Humskoj poraženi su od subotičkog Spartaka u 27. kolu Superlige Srbije 3:1.

Crno-beli su rano poveli golom Rikarda Gomeša iz penala, ali su Golubovi preokrenuli i prvi put od avgusta 2016. savladali Beograđane.

Partizan je upisao treći uzastopni poraz u prvenstvu i sa 51 bodom treći je na tabeli sa 21 bodom manje od vodeće Crvene zvezde koja u nedelju gostuje Radu na Banjici. Subotičani su u Humskoj upisali treći trijumf u nizu i tri kola pre kraja prve faze takmičenja zadržali šanse da se plasiraju u plej-of za šampiona.

Ekipa Žarka Lazetića povela je u 8. minutu kada je najbolji strelac Rikardo iz jedanaesterca postigao 14. pogodak u sezoni, međutim, kratko je trajala radost domaćih. Crnogorski internacionalac Stefan Denković je izjednačio deset minuta kasnije i sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Trener Partizana je već u prvom poluvremenu bio primoran da napravi dve izmene – izašli su Nemanja Miletić i Danilo Pantić, a u igru su ušli Zlatan Šehović i Zoran Tošić.

Gosti iz Subotice su do velika tri boda došli posle loše reakcije mladog defanzivca Partizana Strahinje Pavlovića u 50. minutu, a samo tri minuta kasnije igrači Spartaka pogodili su prečku.

Crno-beli su do kraja meča bezuspešno pokušavali da dođu barem do boda i prekinu seriju poraza u prvenstvu, ali nije bilo mnogo uzbuđenja pred golom gostiju. U sudijskoj nadoknadi Nemanja Obradović je iz kontre još jednom savladao Vladimira Stojkovića i postavio konačnih 3:1.

Nezadovoljni malobrojni navijači su nekoliko puta skandirali „Uprava napolje“.

Niški Radnički je minimalnim trijumfom u Zemunu 1:0 nastavio poteru za Crvenom Zvezdom. Ekipa Nenada Lalatovića je zabeležila desetu uzastopnu pobedu u prvenstvu golom Radovana Pankova u 84. minutu, a gotovo je neverovatan podatak da su Nišlije poslednji meč u svim takmičenjima izgubili još 29. jula prošle godine od Crvene zvezde (2:0). Niz Radničkog bez poraza traje već 34 meča!

Sa druge strane Zemun slast pobede u Superligi nije osetio poslednjih 15 mečeva (7 remija i 8 poraza) i poslednji je na tabeli sa 18 bodova.

U subotu se još sastaju Radnik – Napredak i Mačva – Proleter, dok u nedelju igraju Rad – Crvena zvezda, Mladost – Voždovac i Vojvodina – Čukarički.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Superlige Srbije.