Nema CR7, nema pobede: Đenova nanela prvi poraz Juveu

Fudbal 17. mar 201914:25 > 14:26
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Fudbaleri Juventusa doživeli su prvi poraz u domaćem prvenstvu. Ekipa Masimilijana Alegrija poklekla je u 28. kolu, pošto je izgubila na gostovanju Đenovi sa 2:0.

Ispostavilo se da je odluka trenera da odmori Kristijana Ronalda skupo koštala ekipu. Klub iz Torina imao je na ovom meču veći posed lopte, ali nije iskoristio tu činjenicu u svoju korist. Naprotiv, Đenova je imala mnogo više udaraca ka golu rivala (10-3).

Agresivnije je igrala Đenova od početka meča. Stvarali su domaći prilike, ali nisu mogli do gola. U 32. minutu Kanselo je igrao rukom u šesnaestercu, ali je sudija odlučio da ne sudi penal. Umesto toga Di Belo je kompletnu situaciju ponovo pogledao preko VAR, posle čega je ostao pri prvobitnoj odluci da kaznenog udarca neće biti.

U nastavku je Juventus pokušao preko Dibale, ali promene rezultata nije bilo.

Iste taktike gosti su se držali u nastavku, pa su se u 56. minutu poradovali golu argentinskog internacionalca. Ipak, sudija je ponovo konsultovao VAR, posle čega je odlučio da se pogodak ne priznaje zbog ofsajda.

Razigrali su se posle toga domaći. Najpre je Stefano Sturaro, bivši igrač Juventusa, u 72. minutu doveo domaćina u vođstvo, posle asistencije Gorana Pandeva. Makedonski fudbaler je dobru partiju potom krunisao golom u 81. minutu.

Juventusu ovaj poraz nije naškodio mnogo, pošto je i dalje prvi u Seriji A za 75 bodova. S druge strane Đenova je ostvarila prvu pobedu u poslednje četiri utakmice, pa je trenutno 12 sa 33 boda.