EURO 2020: Rusi i Velšani do prvih pobeda

Fudbal 24. mar 201916:51 > 16:54
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

U prvim nedeljnim mečevima kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020, pobede su zabeležile reprezentacije Rusije i Velsa.

Nakon poraza u prvom kolu u kome je od Rusije u Grupi I bolja bila Belgija, domaćin prošlogodišnjeg šampionata sveta bio je ubedljiv na gostovanju Kazahstanu i do pobede došao rezultatom 4:0.

Kazahstan je u prvom meču slavio protiv Škotske pa i on sada, kao i Rusija, ima polovičan učinak iz prva dva kola.

Heroj Rusije je u prvom poluvremenu bio Denis Čerišev sa dva gola. Prvi put je mrežu Kazahstana Čerišev zatresao u 19. minutu nakon dodavanja Jonova, a drugi gol je postigao u drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu, ovoga puta asistenciju je upisao dzjuba.

Artem Dzjuba se i sam upisao u listu strelaca golom za 3:0 u 52. minutu, a za konačnih 4:0 videli smo autogol Bejsebekova deset minuta kasnije.

Vels je pred svojim navijačima odigrao prvi meč u ovim kvalifikacijama u okviru Grupe E i slavio protiv Slovačke sa minimalnih 1:0. Slovačka je u prvom meču kvalifikacija bila bolja od Mađarske.

Jedini gol na ovom meču viđen je nakon pet minuta igre, a strelac je bio Danijel Džejms.

Od 18 časova igraju se tri meča, na teren će Izrael i Austrija, Mađarska i Hrvatska i San Marino i Škotska.

Mečeve kvalifikacija za EURO 2020 pratite na kanalima Sport Kluba.