Peterda Bornmuta, Vornok besan, Fulam bolji od Evertona

Fudbal 13. apr 201917:45 > 17:53
Shaun Botterill Getty Images Sport

U subotu su, u okviru 34. kola Premijer lige, u terminu od 16 časova odograna četiri meča. Ubedljiv je bio Bornmut na gostovanju Bratonu, Fulam je pobedio Everton, a slavili su i Barnli i Sautempton koji igra kao preporođen od dolaska Hazenhitla na mesto menadžera.

Fudbaleri Bornmuta slavili su sa ubedljivih 4:0 na gostovanju Brajtonu i upisali 12. trijumf u sezoni.

Poveo je Bornmut nakon nešto više od pola sata igre. Igrao se 3. minut kada je Den Gosling iskoristio dodavanje Kaluma Vilsona i zatresao mrežu domaćina.

Gosti su u 54. minutu udvostručili prednost. Ponovo je asistent bio Vilson, a gol je ovoga puta postigao Rajan Frejzer.

Nije postalo ništa lakše za Brajton kada je u 69. minutu direktan crveni karton dobio Nokart, a gosti su dobro iskoristili brojčanu prednost i u 74. minutu došli i do trećeg gola. Ovoga puta Frejzer je bio asistent, a Bruks strelac.

Nakon dve aistencije Kalum Vilson se upisao i u strelce u 81. minutu, a za 4:0 je drugu asistenciju upisao Frejzer.

Ni tu se nisu zaustavili gosti. U drugom minutu nadoknade Stanislas je pogodio za 5:0.

Barnli je pred svojim navijačima sa 1:0 savladao Kardif u meču nakon koga će menadžer Velšana ponovo pričati o sudijama.

Barnliju je prednost nakon 31 minuta od početka meča doneo Kris Vud nakon saradnje sa Meknilom.

Menadžer Kardifa Nil Vornok imaće šta da kaže o odlukama Majka Dina nakon ovog meča jer je početkom drugog poluvremena njegov tim mogao prvo dobio penal, ali su sudije ipak promenile odluku.

Rasterećen pritiska Fulam je pobedio Everton 2:0 i naneo Karamelama novi udarac.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali su nam dva tima priredila dobru fudbalsku zabavu. Tek što je počelo drugo poluvreme kombinacija Rajana Babela i Toma Kirnija donela je prednost domaćima. Kirni je bio strelac lepog gola u 46. minutu.

Napadi su se rasterećenom Fulamu isplatili u 68. minutu kada je gol za 2:0 postigao Rajan Babel.

Sautempton je nadigrao Vulverhempton i do pobede došao sa 3:1.

Samo dva minuta bila su potrebna Svecima da povedu. Sims je odlično pronašao Nejtana Redmonda koji trese mrežu gostiju za 1:0.

Igrao se 28. minut kada je Boli izjednačio, ali samo dva minuta kasnije Redmond ponovo pogađa i vraća Sautemptonu prednost.

Na dva gola prednsoti Sveci su ponovo bili od 71. minuta i gola Šejna Longa.