Gol Kostića i prolaz Ajntrahta! Arsenal i Čelsi lagano

Fudbal 18. apr 201921:01 > 23:00
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Ajntrahta napravili su veliki preokret u dvomeču četvrtfinala Lige Evrope sa Benfikom i, posle poraza u Lisabonu od 4:2, trijumfom na svom terenu 2:0 obezbedili plasman u polufinale. Tamo ih čeka duel sa Čelsijem, dok se u drugom polufinalu sastaju Arsenal i Valensija.

Velike zasluge za taj podvig nemačkog kluba idu i srpskim reprezentativcima Mijatu Gaćinoviću i Filipu Kostiću, koji su bili u glavnim ulogama kod vodećeg pogotka domaćih.

Igrao se 37. minut kad je Gaćinović snažno ka golu gostiju, a na odbijenu loptu od stative natrčao Kostić i sproveo je u mrežu.

Istina, pogodak Kostića nije trebalo da bude priznat pošto je levonogi fudbaler bio u očiglednoj nedozvoljenoj poziciji prilikom šuta Gaćinovića, ali je pomoćni sudija napravio veliki previd i oštetio Benfiku.

Treba podsetiti i da glavni sudija Danijele Orsato nije mogao da konsultuje VAR u ovoj situaciji, pošto će on u Ligi Evrope ove sezone biti korišćen samo u finalu.

I u nastavku je Ajntraht nastavio sa velikim napadima, u nadi da će doći do potrebnih 2:0, a to se dogodilo u 67. minutu, posle nekoliko poluprilika. Ante Rebić je dodao do Sebastijana Rodea na dvadesetak metara, a bivši vezista Bajerna i Dortmunda preciznim udarcem pogodio gol gostiju za veliko slavlje na Komercbank areni.

Do kraja su viđena uzbuđenja na obe strane, Frankfurt je u nekoliko navrata mogao i do trećeg pogotka, kojim bi rešio pitanje prolaska dalje, ali su opasni bili i Portugalci.

Najozbiljniju šansu propustio je Eduardo Salvio, koji je u finišu šutirao nedovoljno snažno iz izgledne pozicije.

Orlove iz Frankfurta u polufinalu očekuje duel sa Čelsijem, koji je izbacio prašku Slaviju duplom pobedom.

Ekipa Mauricija Sarija slavila je u Pragu prošle nedelje 1:0, dok je na Stamford bridžu u goleadi bilo 4:3.

Furizono su domaći ušli u revanš, pa su već do 27. minuta imali 4:1. Tim delom meča dominirali su Pedro i Olivije Žiru. Najpre je Španac iskoristio asistenciju Francuza u petom minutu za početno vođstvo, da bi u 17. bila viđena obrnuta situacija za 3:0.

U međuvremenu je defanzivac Slavije deli postigao autogol u 10. minutu, a i u toj akciji učestvovao je Pedro. Gosti su smanjili na 3:1 preko Součeka u 26, ali je već u sledećem napadu Pedro ponovo zatresao mrežu.

Plavci su u nastavku spustili gas, što je i bilo očekivano usled ogromnih 5:1 u ukupnom zbiru, pa je Slavija iskoristila takvu situaciju i uspela da ublaži poraz.

Zasluge za to pripadaju dvostrukom strelci Ševčiku, koji je pogađao gol Kepe u 51. i 55. minutu za konačnih 4:3.

U derbiju četvrtfinala, Arsenal je pitanje prolaska dalje rešio već u 36. minutu revanša na San Paolu.

Aleksandar Lakazet je sjajno izveo slobodan udarac sa preko 25 metara, pogodio u Meretov ugao i doneo Tobdžijama veliku prednost ekipi Unaija Emerija.

Napoliju je u tom trenutku bilo potrebno da postigne četiri gola, pošto je prvi duel u Londonu pripao Arsenalu 2:0, ali Napolitanci do kraja nisu uspeli nijednom da zatresu mrežu Petra Čeha.

Tobdžije će se u borbi za finale sastati sa Valensijom, koja je i u revanšu na svom terenu savladala Viljareal.

Posle 3:1 na strani, Slepi miševi su slavili na Mestalji 2:0 i tako na ubedljiv način prošli u polufinale.

Lator je bio strelac u 13. minutu, pošto je odlično utrčao po levoj strani i asistenciju Guedeša krunisao golom iskosa, a konačan rezultat postavio je Dani Pareho iz slobodnog udarca.

Polufinalni dueli na programu su drugog i devetog maja. U prvom susretu domaćini su Ajntraht i Arsenal.

O golovima sa sve četiri utakmice čitajte u nastavku teksta.

Ajntraht – Benfika pratite OVDE.

Napoli – Arsenal pratite OVDE.

Čelsi – Slaviju pratite OVDE.

Valensija – Viljareal pratite OVDE.

Goool u Londonu! Čelsi od petog minuta vodi sa 1:0, strelac je Pedro! Bila je to duga akcija Plavaca, Pedro je na kraju odigrao dupli pas sa Olivijeom Žiruom i „bocnuo“ golmana Slavije.

Goool u Londonu! Čelsi od 10. minuta vodi sa 2:0, autogolom Delija! Azar je probio po levoj strani ubacio na drugu stativu do Pedra, ali se tamo našao Deli i zatresao sopstvenu mrežu. Plavci su ovim golom praktično već osigurali polufinale Lige Evrope, pošto Slavija mora da postigne četiri pogotka za prolaz.

Goool u Valensiji! Valensija od 13. minuta vodi sa 1:0, strelac je Lator! Gonsalo Guedeš je sa leve strane sjajno uposlio levog beka Slepih miševa, koji je preciznim udarcem iskosa savladao Fernandesa.

Goool u Londonu! Nastavlja se kanonada Čelsija! Sarijeva ekipa vodi sa 3:0 od 17. minuta, a sad je pogodio Žiru! Odličan napad i povratna Pedra prethodili su rutinskom pogotku francuskog napadača.

Goool u Londonu! Slavija uspeva da smanji zaostatak, golom Součeka u 26. minutu! Vezista gostiju je sjajno zahvatio loptu glavom posle korenra i poslao je u same rašlje.

Goool u Londonu! Samo minut posle primljenog pogotka, Čelsi ponovo uspeva da zatrese mrežu Slavije. Opet je strelac Pedro! Španac je odbijenu loptu protivničkog golmana poslao u mrežu za velikih 4:1.

Goool u Frankfurtu! Ajntraht vodi 1:0, golom Filipa Kostića u 37. minutu! Srpski reprezentativac je natrčao na odbijenu loptu, posle udarca Mijata Gaćinovića, i poslao je u mrežu! Pogotak je priznat iako je na ponovljenom snimku jasno da je Kostić bio u čistoj ofsajd poziciji. U Ligi Evrope ove sezone sudije  ne mogu da koriste VAR pre finala…

Goool u Napulju! Arsenal od 36. minuta vodi, strelac je Aleksandar Lakazet! Francuski napadač je maestralno pogodio iz slobodnog udarca i doneo svom timu prednost.

Goool u Londonu! Slavija od 51. minuta smanjuje na 4:2, strelac je Sevčik na asistenciju Součeka.

Goool u Londonu! Posle samo dva minuta, češki predstavnik dolazi do 4:3! Ponovo je gol postigao Sevčik!

Goool u Valensiji! Domaći sastav i definitivno overava plasman u polufinale, pošto od 54. minuta ima prednost 2:0. Dani Pareho je postigao gol iz slobodnog udarca, uz mnogo sreće i odbitka od živog zida! Slepi miševi sad imaju ukupnu prednost od 5:1.

Goool u Frankfurtu! Ajntraht ima rezultat koji ga vodi u polufinale! Sebastijan Rode je pogodio sa distance u 67. minutu i doneo Ajntrahtu potrebnih 2:0!