Petarda Slovenije, Makedonci ni do boda

Fudbal 10. jun 201922:17 > 22:35
Ian MacNicol/Getty Images

U mečevima Grupe G kvalifikacija za EURO 2020. pobede su zabeležili Slovenija protiv Letonije, Poljska protiv Izraela i Austrija u Skoplju protiv Makedonije.

Slovenija je bila izuzetno ubedljiva protiv Letonije u gostima. Izabranici selektora Matijaža Keka nisu imali ozbiljniji otpor, a pitanje pobednika rešeno je u prvih 45 minuta, kada su gosti vodili 4:0. Prva dva gola delo su igrača Lugana Domena Crnigoja, a potom je usledila mini serija vedete Atalante Josipa Iličića, koji je prvi gol postigao iz penala a drugi u 44. minutu. Konačnih 5:0 postavio je Miha Zajc u 47. minutu. Slovenija je sada četvrta na tabeli i posle prve pobede u kvalifikacijama ima pet bodova, dva manje od drugoplasiranog Izraela. Letonija je na začelju sa sva tri poraza.

Makedonci su na Toše Proeski Areni dočekali Austrijance i odlično počeli meč. Već u 18. minutu autogolom Hinteregera, posle akcije Alijoskog domaćin je poveo 1:0. Ipak, već do poluvremena Austrijanci su izjednačili pošto je Lazaro u 39. minutu zatresao mrežu. Preokret je kompletiran u 62. minutu kada je Marko Arnautović bio precizan sa penala, a drugi gol postigao je 20 minuta kasnije. Konačnih 4:1 postavio je autogolom Bejtulaja u 86. minutu. Austrija se ovom pobedom popela na treće mesto, sa šest bodova, dok je Makedonija peta sa četiri.

Poljska ostaje lider sa svih 12 bodova i impresivnom gol razlikom 8:0. Polovinu od tih golova dali su Izraelcima u Varšavi. Seriju je otvorio Kšištof Pjontek u 35. minutu. Nastavio je Levandovski iz penala u 56. a samo tri minuta kasnije Grosicki se upisao u strelce. Konačnih 4:0 postavio je Kadzior. Poljska je sa ova tri boda jednom nogom gotovo na kontinentalnom šampionatu, dok je Izrael ostao drugi sa sedam bodova.