Andrija Pavlović het-trikom poslao Sutjesku u LE

Fudbal 30. jul 201920:58 > 21:03
Lars Ronbog / FrontZoneSport via Getty Images

Sutjeska je završila kvalifikacije za Ligu šampiona. Nikšićani su posle poraza u prvom meču od 1:0, poraženi i u Nikoziji od APOEL-a sa 3:0, a sva tri gola je postigao fenomenalni Andrija Pavlović.

Nikšićani nisu završili evropsku priču u ovoj sezoni. Izabranici Nikole Rakojevića se sele u kvalifikacije za Ligu Evrope gde će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Linfild (Severna Irska) – Toršavn (Farska Ostrva). Prvi meč je završen rezultatom 2:2, a revanš se igra u četvrtak.

Početak meča u Nikoziji doneo je izjednačenu igru, blagu incijativu Sutjeske i vođstvo Kiprana u 15. minutu. Nikšićani su prilično jeftino primili gol. Posle ne toliko opasne akcije po levoj strani, zbunili su se Vladan Giljen i Nemanja Nedić, lopta je stigla do Al Tamarija čije je udarac Giljen uspeo da neutrališe, ali se lopta odbila do Andrije Pavlovića koji je lako realizovao zicer – 1:0.

Samo desetak minuta kasnije sve je bilo gotovo. Usledila je munjevita kontra Kiprana, lopta je stigla do brozonogog Al Tamarija, zatim sjajna asistencija do Andrije Pavlovića i još jedna sigurna realizacija srpskog internacionalca – 2:0.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo golova. U nastavku meča, Kiprani su kontrolisali dešavanja na terenu. Držali su loptu u svom posedu, nisu dozvoljavali šampionu Crne Gore da pripreti, a evidentno je bilo i da su Nikšićani svesni da je sve gotovo i da su mislima već na startu šampionata Crne Gore, odnosno nastavku kvalifikacija u Ligi Evrope.

Bolju i agilniju igru APOEL-a, trećim golom na meču, krunisao je Andrija Pavlović u 66. minutu. Srpskom napadaču ovo je prvi het-trik posle tri godine, kada je još nosio dres Čukaričkog. Pored Pavlovića u redovima kiparskog šampiona igrala su još dva srpska igrača Uroš Matić i Vujadin Savić.

Pokazalo se da je to ujedno i bio krajnji rezultat meča. APOEL će u treće kolu kvalifikacija za elitno takmičenje igrati sa boljim iz duela Karabag (Azerbejdžan) – Dandalk (Irska). Prvi meč je završen rezultatom 1:1.

Pre nove evropske avanture u kvalifikacijama za Ligu Evrope, Sutjeska će 3. avgusta početi odbranu titule, a već u prvom kolu je čeka derbi protiv OFK Titograda na svom terenu.