Lale tukle Nemce u Hamburgu, Slovenci bolji od Poljaka

Fudbal 06. sep 201922:18 > 22:20
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

U kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo Holandija je slavila protiv Nemačke 4:2, dok su Slovenci bili bolji od Poljaka 2:0. Pobede su ostvarili i Austrija, Belgija, Rusija i Vels.

U ne preterano zanimljivom prvom poluvremenu Nemci su došli do prednosti u devetom minutu. Sam je pred golmana Silesena izbio desni bek Klosterman, veoma je loše šutirao i holandski golman je odbranio da bi Serž Gnabri natrčao i doveo Nemce u vođstvo. U 59. minutu je nakon veoma loše reakcije odbrane Nemačke Frenki de Jong došao do lopte posle centaršuta Babela i izjedačio na 1:1.

Samo sedam minuta kasnije je Ta postigao autogol i doveo u prednost Holanđane. On je posle gužve u svom kaznenom prostoru zakačio loptu i usmerio je u mrežu Manuela Nojera. Nemci su uspeli da izjednače u 73. minutu iz penala kog je skrivio Matajs De Liht. Njega je pogodila lopta u ruku, a siguran izvođač penala je bio Toni Kros.

Uzbuđenja u drugom poluvremenu su nastavljena posle samo sedam minuta kada su Nemci izgubili loptu na svojoj trećini terena, a strelac je bio Donjel Malen na asistenciju Vajnalduma. On je inače postigao gol na debiju za Holandiju. Holanđani su došli i do još jednog pogotka, a njega je postigao Vajnaldum.

Slovenci su savladali Poljake 2:0, a prvu opasniju priliku u ovom duelu su Slovenci iskoristili. U 35. minutu je Aljaž Struna postigao gol, dok mu je asistirao Andraž Šporar. U drugom poluvremenu je Jasin Kurtić najpre imao dobru šansu u 52. minutu, a u 65. je JOsim Iličić postavio konačnih 2:0. Do kraja meča je dobar šut imao Kristijan Bjelik ali je lopta prošla pored stative.

U istoj grupi je Austrija deklasirala Letoniju 6:0, dok su Izrael i Severna Makedonija u četvrtak remizirali 1:1.

Belgija se dosta mučila da dođe do gola u San Marinu, a prvi su postigli sa bele tačke u 43. minutu. Strelac je bio Miči Batšuai. Dris Mertens je u 57. minutu povećao na 2:0, a Naser Čadli je šest minuta kasnije na 3:0, a u nadoknadi je Batšuai postavio konačan rezultat.

Rusija je u istoj grupi slavila protiv Škotske 2:1. Škoti su poveli golom Mekina, posle veoam loše reakcije ruskog golmana Giljermea. Ipak do poluvremena je izjednačio Artjom Dzjuba, a Juri
Žirkov je u 59. minutu postavio konačnih 2:1.

Vels je poveo protiv Azerbejdžana autogolom Pašaeva. On i golman Agajev se uopšte nisu dobro sporazumeli, Agajev je izleteo sa gola da pokupi loptu, a desni bek je zakačio glavom i poslao u praznu mrežu.Vels nije mogao da dođe do drugog gola do kraja poluvremena pa je kazna stigla u 59. kada je Emreli izjednačio posle kontre i ne baš sjajne intervencije Vejna Henesija. Velšane je spasao Geret Bejl i to posle karambola u kaznenom prostoru protivnika.

U istoj grupi je Hrvatska slavila u Slovačkoj 4:0.

Pogledajte sve rezultate i tabele kvalifikacionih grupa za Evropsko prvenstvo 2020.