LŠ: Napoli pobedio Liverpul, Ter Štegen spasao Barsu

Fudbal 17. sep 201920:33 > 22:35
Francesco Pecoraro/Getty Images

U prvom kolu grupne faze Lige šampiona za sezonu 2019/2020. Napoli je pobedio branioca titule Liverpul, Barselona je u Dortmundu remizirala sa Borusijom bez golova, a najefikasniji meč viđen je u Salcburgu, gde je domaćin ‚demolirao‘ Genk.

U premijernim mečevima grupne faze koji su počeli u 19 časova Inter je u Pragu remizirao sa Slavijom 1:1, a istim rezultatom bodove su podelili Lion i Zenit.

Uskoro opširnije…

U ostalim mečevima koji su na programu u sredu od 21 čas igraju:

AjaksLil – 30 – Promes, 18. (1:0), Alvares 50. (2:0), Taljafiko 62. (3:0)
BenfikaRB Lajpcig 1:2 – Verner 69. (0:1), Verner 79. (2:0), Seferović 84. (1:2)
ČelsiValensija 0:1 – Rodrigo 75.
SalcburgGenk – 6:2, Holand 2. (1:0), Holand 34. (2:0), Hvang 36. (3:0), Lukumi 40. (3:1), 45. Holand (4:1), Soboslai 45+2 (5:1), Samata 52. (5:2), Ulmer 66. (6:2)

Tok derbija koji igraju Liverpul i Napoli možete pratiti na sajtu Sport kluba na OVOM LINKU, dok tok meča između Dortmunda i Borusije možete ispratiti na OVOM LINKU.

TOK MEČA:

90+2. GOL! – Ljorente je strelac! Napoli vodi 2:0 i obezbedio je pobedu nad Liverpulom. Van Dajk je pogrešio na svojoj polovini, grešku je iskoristio Mertens, a lopta je došla do Španca, koji je rutinski duplirao prednost i doneo tri boda timu iz Kampanije. Bio je to prvi gol Ljorentea u drugom meču u italijanskom timu.

88‘ – Čelsi je promašio penal i propustio priliku da izjednači – jedanaesterac je promašio Ros Barkli. Njegov šut je pogodio prečku i otišao preko gola.

82′ – GOL! Belgijanac Dris Mertens je pogodio iz penala – Napoli vodi protiv Liverpula 1:0. Prethodno je Henderson startovao u svom šesnaestercu i uspešno oduzeo loptu protivniku, a utisak je da je kazna dosuđena prestrogo.

78′ – Sjajnu šansu je imao Marko Rojs, ali je Ter Štegen ponovo izvanredno odbranio.

77′ – Julijan Brant je šutirao, ali je njegov šut pogodio prečku.

75‘ – Valensija vodi sa 1:0 na Stamford Bridžu, a strelac je Rodrigo.

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

71‘ – Pako Alkaser se ubacio po desnoj strani, imao veliku priliku, ali je njegov šut bio dovoljno neprecizan da završi pored desne stative.

65‘ – Mohamed Salah je imao veoma dobru šansu za Liverpul, ali je nakon prodora po desnoj strani vrhovima pristiju odbranio Meret.

59′ – U igru prvi put u sezoni ulazi i petostruki dobitnik Zlatne lopte – Lionel Mesi.

55‘ – Borusija je krunisala period igre u kojem je bila znatno bolji rival akcijom posle koje je iznuđen jedanaesterac. Izveo ga je kapiten Marko Rojs i promašio! Odlična odbrana Ter Štegena!

50′ – Odlična prilika za Napoli – Adrijan je morao da sjajno odbrani da bi zaustavio odličan udarac Marka Ruija.

45‘ – Poluvremena su završena bez golova i u Dortmundu i Napulju.

45‘ – Okončano je poluvreme za pamćenje u Salcburgu, a austrijski šampion vodi sa čak 5:1 protiv belgijskog Genka! Trostruki strelac je Norvežanin Holand. Tokom Vikenda mladi Norvežanin takođe je zabeležio het-trik, a nastradao je Hartberg. Holand ima 11 golova i pet asistencija na sedam ligaških mečeva u sezoni u austrijskoj Bundesligi.

44′ – Roberto Firmino je zahvatio loptu glavom nakon centaršuta Milnera, ali je šut završio pored desne stative.

36′ – Ansu Fati je pripretio nakon jedne odbijene lopte i nesigurne reakcije odbrane nemačkog tima. Ipak, njegov udarac je blokiran, a lopta je otišla preko gola. Pako Alkaser se vraća u igru nakon lekarskog tretmana – deluje da povreda koju je doživeo nije teža.

30′ – Ašraf Hakimi imao je dobar prodor po desnoj strani, ali je loše šutirao i nije pripretio Ter Štegenovom golu. Borusija je znatno opasniji rival u prvih pola sata.

27′ – Humels je nakon slobodnog udarca bio najviši u skoku, ali je bio prilično daleko od gola i šutirao je glavom preko prečke.

24′ – Fantastičan pas Torgana Azara uposlio je Marka Rojsa, ali je njegov zemljak na golu Barselone Ter Štegen fantastično reagovao i spasao tim Barselone.

21‘ – Sadio Mane imao je odličnu poziciju i priliku da šutira ka golu Napolija, ali je Aleks Meret fantastično reagovao i osujetio pokušaj Senegalca.

18‘ – Ajaks vodi na domaćem terenu sa 1:0, a Dušan Tadić je malo previše žustro proslavio vođstvo, a potom se na simpatičan način i izvinio.

16′ – Loše vesti za navijače Čelsija – mladi engleski fudbaler Mejson Maunt morao je da izađe sa terena zbog povrede, a zamenio ga je Pedro.

8′ – Centaršut Gerera je obećavao, ali je gol Ter Štegena ipak ostao neugrožen.

7′ – Gol krilnog fudbalera Napolija i meksičke reprezentacije Irvinga Losana poništen je zbog ofsajda.

Barselona napada domaćina sa Antoanom Grizmanom i Luisom Suaresom u špicu napada, dok je u sastavu i nova mlada zvezda Katalonaca Ansu Fati.