Spursi ispustili 2:0 u Pireju, Olimpijakosu veliki bod!

Fudbal 18. sep 201920:55 > 20:58
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbaleri Totenhema remizirali su sa Olimpijakosom u Atini na startu grupe B Lige šampiona, u kojoj se nalazi i Crvena zvezda, rezultatom 2:2, uprkos tome što su posle pola sata igre imali prednost od 2:0.

Vicešampion Evrope je golovima Harija Kejna u 26. iz penala i Lukasa Mure četiri minuta kasnije stekao dvostruku prednost, ali mu to na kraju nije bilo dovoljno da trijumfom započne elitno takmičenje.

Olimpijakos je odvažnom igrom u nastavku uspeo da dođe do boda, preko Danijela Podensa u 44. i Matjua Valbuene iz penala u 54. minutu.

Pirejci su bili ravnopravan rival favorizovanom Totenhemu sve vreme, a vrlo lako je mogao i do trećeg pogotka da je Jorgos Masuras neposredno posle gola Mure iskoristio zicer.

Jednako dobru priliku za domaće imao je i Gerero u 18. minutu, kad je pogodio stativu.

Kad je reč o timu Maurisija Poćetina, osim golova Kejna i Lukasa, jedina prava šansa viđena je u 87. minutu. Erik Lamela se sjajno izborio u šesnaestercu i šutirao u levi ugao, ali je golman Hoze Sa sjajno reagovao i spasao svoj tim.

Olimpijakos u narednom kolu gostuje Zvezdi u Beogradu, dok Totenhem dočekuje Bajern.

U prvom meču grupe A, Klub Briž i Galatasaraj remizirali su bez golova.