Siti goleadom najavio gradski derbi sa Junajtedom

Fudbal 03. dec 201922:57 > 23:03
Alex Livesey, Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester Sitija posle remija sa Njukaslom nisu dozvolili još jedno iznenađenje i u meču 15. kola Premijer lige u gostima su pobedili Barnli rezultatom 4:1.

Aktuelni šampion je ostvario deseti trijumf u sezoni i sa 32 boda na drugoj poziciji izjednačio se sa Lesterom, koji u sredu dočekuje Votford, dok za vodećim Liverpulom zaostaje osam bodova.

Ekipa Pepa Gvardiole dominirala je na stadionu Turf Mur, a prvi pogodak čekao se do 24. minuta, kada je Gabrijel Žesus sjajnim udarcem iskosa sa desne strane loptu poslao u dalji ugao golmana Nika Poupa.

Brazilski reprezentativac je u 50. minutu ponovo bio u centru pažnje. Kapiten Građana David Silva je centriraš, a Žesus se odlično snašao i iz neposredne blizine zakucao loptu u gol domaćih. Bio je to njegov peti pogodak u sezoni.

Goleadu u Barnliju nastavio je Rodri u 68. minutu. Španac je sjajno reagovao posle jedne odbijene lopte i snažnim udarcem loptu zakucao pod prečku za drugi pogodak u Premijer ligi. Rezervista Rijad Marez je u 87. minutu preciznim šutom sa 17 metara povisio na 4:0, a ubrzo je Robi Brejdi postavio konačnih 4:1.

Siti u subotu u gradskom derbiju dočekuje Mančester Junajted, dok Barnli istog dana gostuje Totenhemu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.