Mane i Keita srušili "svoje", sjajni Milik nosio Napoli

Fudbal 10. dec 201920:33 > 20:33
Michael Regan, Getty Images Sport

Liverpul i Napoli potvrdili su plasman u nok-aut fazu Lige šampiona pobedama u poslednjem kolu grupne faze.

Još jedan fenomenalan meč odigrali su Salcburg i Liverpul, a slavio je na kraju šampion Evrope rezultatom 2:0.

Oba trenera na teren su poslala najbolje što imaju, a navijači oba tima uzdisali su praktično u svakom minutu meča. Šanse su se nizale na obe strane, ali su i Mohamed Salah i Erling Haland promašivali zicere.

Početkom drugog poluvremena usledio je blickrig Liverpula. Za manje od minut gosti iz Engleske postigli su dva gola.

Prvo su sjajnu saradnju pokazala dva nekadašnja igrača Salcburga Sadio Mane i Nabi Keita. Mane je odlično prošao odbranu, ušao sa leve strane duboko u kazneni prostor i spretno vratio loptu pred gol gde je dočekao Keita i pogodio za 1:0.

Manje od dva minuta kasnije, Mohamed Salah nadoknadio je jednim golom sve propuštene šanse. Ongene je pokušao da stigne Salaha i u tome je uspeo, ali je napravio veliku grešku. Cican Stanković je istrčao da zatvori prostor, ali je Salah poslao loptu u gol praktično iz mrtvog ugla za 2:0.

Ovom pobedom Liverpul dalje ide sa prvog mesta u grupi, a kao drugoplasirani dalje ide Napoli koji je savladao Genk 4:0. Salcburg takmičenje nastavlja u Ligi Evrope, a za Genk je evropska avantura završena.

Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Napoli je posao protiv Genka završio u prvom poluvremenu uz briljantnu partiju Arkadijuša Milika koji je postigao het – trik.

Milik je mrežu Genka prvi put zatresao nakon samo tri minuta igre. Nesmotreno je Lukumi vratio loptu do Vandevorta koji se još lošije snašao pod pritiskom napdačkog dvojca Napolija i praktično dodao loptu Miliku u noge pa igrač domaćih i nije imao težak zadatak.

U 26. minutu već je bilo 2:0. Duga lopta došla je do Di Lorenca koji je sjajno uočio Milika i proigrao ga sa desne strane za novi pogodak.

Milik je het – trik kompletirao deset minuta kasnije sa bele tačke nakon što je Kaljehona Vadevort srušio u svom kaznenom prostoru.

Igrao se 75. minut kada je, nakon šuta Kaljehona loptu u želji da je blokira rukom potkačio Kasper de Nore, a novi penal je u gol za Napoli pretvorio Dris Merten za konačnih 4:0.