Novi poraz Ajaksa, asistencija Tadića

Fudbal 26. jan 202016:36 > 16:39
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Fudbaleri Groningena napravili su veliko iznenađenje i u meču 20. kola pred svojim navijačima pobedili su Ajaks rezultatomm 2:1.

Ekipa iz Amsterdama pretrpela je treći poraz u poslednjih pet mečeva u prvenstvu, ali je ostala na prvom mestu sa tri boda više od AZ Alkmara i ćak deset od Fejenorda i Viljema II.

Groningen je prvi put od 2014. savladao Kopljanike, u seriji su od četiri utkmice bez poraza (po dva trijumfa i remija) i sa 29 bodova trenutno su osmi sa 29 bodova.

Domaći su poveli u 21. minutu golom Kaja Serhusa, 21-godišnjeg napadača Ajaksa pozajmljenog Groningenu, koji je iskoristio slabu reakciju golamana Onane. Sa rezultatom 1:0 otišlo se na poluvreme, a Groningen je duplirao vođstvo u 52. minutu preko Ramona Paskala Lundkvista.

Konačan rezultat postavio je Deni van de Bek u 72. minutu preciznim udarcem sa 16 metara. Asistent je bio Dušan Tadić.

Preostale dve utakmice odigrane u nedelju završene su bez pobednika. Viljem II i Zvole su igrali bez golova, dok su Vitese i Emen mneč završili rezultatom 1:1.