Čelsi eliminisao Liverpul iz FA kupa, Njukasl izbacio Bilićev Vest Brom

Fudbal 03. mar 202022:26 > 22:56
Clive Mason, Getty Images Sport

Fudbaleri Čelsija pobedom protiv Liverpula na Stamford Bridžu rezultatom 2:0 plasirali su se u četvrtfinale engleskog FA kupa.

Plavci su bili mnogo bolji rival od lidera Premijer lige koji je u poslednje četiri utakmice u svim takmičenjima pretrpeo tri poraza i u očiglednom je padu forme.

Plavci su poveli u 13. minutu golom Vilijana, koji je iskoristio konfuziju u odbrani Liverpula, ali i katastrofalnu reakciju golmana Adriana.

Mnogo bolju igru tima Frenka Lamparda drugim pogotkom krunisao je Ros Barkli u 64. minutu. Englez je loptu dobio na svojoj polovini terena, ali je imao dovoljno snage da sa 20-tak metara uputi precizan udarac i po drugi put savlada rezervnog čuvara mreže Crvenih.

Čelsi je do kraja meče imao još nekoliko dobrih šansi da dotuče velikog rivala sa Enfilda, u čijoj igri se mnogo toga nije promenilo ni posle ulaska u igru Roberta Firmina i Mohameda Salaha.

Njukasl je u gostima bio bolji od lidera Čempionšipa Vest Broma – 3:2. Svrake su vodile sa 3:0 golovima Almirona (33. i 45+1) i Lazara u 47. minutu, a ekipa Slavena Bilića je do kraja uspela da ublaži poraz preko Filipsa i Zohore, koji se u strelce upisao u trećem minutu nadoknade.

To je bila prva pobeda Njukasla u FA kupu na stadionu Vest Broma od 1974. Interesantno je i da su Svrake najneefikasniji tim u Premijer ligi, ali su u isto vreme najefikasniji u FA kupu sa 11 golova.

U sredu se sastaju Lester – Birmingem, Šefild Venzdej – Mančester Siti, Totenhem – Norič i Derbi – Mančester Junajted.

U ponedeljak je plasman u četvrtfinale obezbedio Arsenal, a završnicu FA kupa pratite na našim kanalima.