Pandev i Đenova zadali još jedan šamar Milanu

Fudbal 08. mar 202016:53 > 16:56
Marco Luzzani, Getty Images Sport

Fudbaleri Milana još jednom su razočarali i na praznom San Siru u 26. kolu Serije A poraženi su od Đenove rezultatom 2:1.

Gosti su poveli već u 7. minutu – Sanabrija je Antonio Sanabrija je ukrao loptu neopreznom Teo Ernandezu, povukao je desetak metara i potom asistirao Goranu Pandevu, kome nije bilo teško da matira Asmira Begovića. Bio je to njegov sedmi pogodak u sezoni.

Đenova je u finišu poluvremena duplirala prednost, a odbrana Roso-nera je i ovoga puta zakazala. Danac Lase Šene je sjajno petom nehotice asistirao Frančesku Kasati, koji je sa nekoliko metara loptu poslao u mrežu.

Nadu Milanezima vratio je Zlatan Ibrahimović u 77. minutu. Iskusni Šveđanin je u gužvi u šesnaestercu bio na pravom mestu i iz okreta sa pet metara treći put od povratka u Italiju pogodio mrežu rivala.

Đenova je i dalje u zoni ispadanja sa 25 bodova, koliko imai Leće, dok su daleko iza SPAL sa 18 i Breša sa 16 bodova. Roso-neri su ostali na 36 bodova, odnosno 12 manje od Atalanta koja je u zoni plasmana u Ligu šampiona.

Sampdorija je posle preokreta u Đenovi savladala Veronu sa 2:1. Gosti su poveli Matije Zakanjija u 32. minutu, a tri boda Sampdoriji doneo je iskusni Fabio Kvaljarela pogocima u 77. i 86. minutu iz penala.

Darko Lazović je odigrao ceo meč za Veronu, koja je prekinula seriju od devet mećeva bez poraza (četiri pobede i pet remija). Sampdorija je utakmicu završila sa igračem manje zbog isljučenja Karola Linetija u nadoknadi.

Ekipa iz Đenove pobegla je iz zone ispadanja i sa 26 bodova je na 16. poziciji, dok je Verona ostala na osmoj sa 35 bodova.