Dva strelca, četiri gola – Partizan u 1/4 finala Kupa Srbije

Fudbal 10. mar 202019:53 > 19:54
Izvor: FK Partizan

Fudbaleri Partizana ubedljivom pobedom protiv Spartaka iz Subotice rezultatom 4:0 plasirali su se u četvrtfinala Kupa Srbije.

Crno-beli su na stadionu u Humskoj slavili golovima Lazara Pavlovića u 24. i 56. minutu i Bojana Matića u 47. i 61. minutu.

Partizan je četvorostruki uzastopni osvajač državnog kupa i sa sedam pehara najuspešniji je srpski tim, ispred Crvene zvezde koja ima četiri manje.

Partizan je bio mnogo bolji rival, a posle nekolilo dobrih napada poveo je pogotkom mladog Pavlovića, prvog u crno-belom dresu.

Na 2:0 povisio je novajlija Matić, koji je lepo primio loptu, koja je posle šuta i odbitka završila u mreži Subotičana.

Pavlović je odlično izdanje krunisao prelepim golom u 56. minutu, a ubrzo se Matić ponovo upisao u strelce nakon pokušaja Marka Šćekića.

Ranije su plasman u četvrtfinale obezbedili Crvena zvezda, Mladost, Vojvodina, Radnički Niš, Čukarički, Inđija i Radnik.