LŠ: Totenhem ponižen, četiri gola neverovatnog Iličića

Fudbal 10. mar 202020:57 > 22:51
UEFA Pool/Getty Images

Fudbaleri Lajpciga i Atalante duplim pobedama protiv Totenhema i Valensije plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

Nemci su deklasirali Pevce pred svojim navijačima 3:0 i ukupnim rezultatom 4:0 prvi put u istoriji obezbedili mesto među osam najboljih, baš kao i italijanski tim koji je posle 4:1 u prvom meču na San Siru, na praznoj Mestaji savladao Slepe miševe 4:3 uz četiri pogotka neverovatnog Josipa Ilićića.

Lajpcig je od prvog minuta bio mnogo bolji rival od Totenhema i bilo je pitanje trenutka kada će posustati i onako krhka odbrana Murinjovog tima.

Austrijanac Marselo Sabicer je ‘načeo’ engleski tim već u 10. minutu, a kada je isti igrač 11 minuta kasnije ponovo savladao Uga Lorisa bilo je jasno ko će u sledeću rundu takmičenja.

Konačan rezultat u finišu meča postavio je Šveđanin Emir Forsberg posle još jedne lope reakcije defantivaca Totenhema.

Na praznoj Mestaji viđeno je čak sedam golova, od čega četiri u ređiji iskusnog napadača Josipa Iličića. Slovenac je prva dva postigao iz penala, u 3. i 43. minutu, Kevin Gameiro je odgovorio u 21. i 51. minutu, a potom je Feran Tores sredinom drugog poluvremena doneo prednost Špancima i kakvu-takvu nadu…

Međutim, Iličić je u 71. minutu snažnim udarcem izjednačio na 3:3, a spektakularno izdanje krunisao je još jednim lepim golom u 82. minutu za konačnih 4:3.

U sredu se sastaju Liverpul – Atletiko Madrid (0:1) i PSŽ – Borusija Dortmund (1:2), dok sledeće nedelje igraju Juventus – Lion, Mančester Siti – Real Madrid, Barselona – Napoli i Bajern – Čelsi.

Četvrtfinale je na programu 7/8. i 14/15. aprila, a žreb za sve preostale runde je 20. marta.

Uživo

U 2. minutu penal za Atalantu. Jedanaesterac će izvesti Josip Iličić… Italijani vode u Valensiji sa 1:0.

Poveo je i Lajpcig – strelac je Marsel Sabicer u 10. minutu. Austrijanac je odlično šutirao sa 18 metara posle asistencije Tima Verbera i Ugo Loris je bio nemoćan. Bio je to njegov treći gol u Ligi šampiona ove sezone. Nemci imaju ogromnu prednost…

Rodrigo je u 9. minutu šutirao iz velike udaljenosti, ali je golman Atalante Marko Sportielo odlično reagovao.

Lajcpig je u 19. minutu i drugi put matiora engleski tim, međutim, gol Vernera opravdano je poništen zbog ofsajda.

Gotovo u isti vreme golovi su postignuti u Lajpcigu i Valensiji.

Sabicer u 22. minutu postiže još jedan pogodak za Lajpcig – 2:0. Anhelinjo je centrirao sa leve strane, a Sabicer je glavom loptu prosledio u mrežu.

Izjednačenje Valensiji u 21. minutu doneo je Kevin Gameiro, koji se dobro snašao i iz neposredne blizine savladao Sportiela.

U 29. minutu i Verner je mogao da se upište u strelce, ali je Loris u situaciji jedan na jedan izašao kao pobednik. Ostaje 2:0 za Lajpcig.

Još jedan penal za Atalantu u 42. minutu. Diakabi je u kaznenom prostoru igrao rukom, a sudija je posle asistencija VAR potvrdio da svoju odluku.

Ekipa iz Bergama vodi sa 2:1 od 43. minuta, a ponovo je strelac bio Iličić.

Patrik Šik je u 45. minutu dobro šutirao u desni donji ugao, ali je Loris sjajno intervenisao i spasao svoj tim.

Lajpcig na poluvremenu vodi sa 2:0 i jednom nogom je u četvrtfinalu, baš kao i Atalanta koja na Mestaji ima gol prednosti – 2:1.

Gameiro je svojim drugim pogotkom u 51. minutu doneo drugo izjednačenje Valensiji. Francuz je sjajno reagovao posle centaršuta Ferana Toresa i glavom iz neposredne blizine pogodio za 2:2.

Verner nikako ove sezone da postigne prvi gol u Ligi šampiona pred svojim navijačima. Nemački reprezentativac je u 60. minutu vrlo dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla iznad gola.

Totenhem je za sat vremena samo jednom šutirao u okvir gola domaće ekipe, dok je Lajpcig iz tri pokušaja dva puta pogodio metu.

Valensija od 67. minuta prvi put vodi – 3:2. Kapiten Pareho je sjajno proigrao Toresa, koji je iskoristio istrčavanje golmana Atalante i vratio nadu svom timu da može do čuda.

Iličić u 71. minutu postiže svoh treći pogodak i izjednačuje rezultat na 3:3. Iskusni Slovenac je snažno šutirao sa 15 metara i Silesenu nije bilo spasa. Iličić je tako postao najstariji strelac tri gola u jednom meču elitnog takmičenja u gostima sa 32 godine i 41 dan.

Nema promene rezultata u Lajpcigu – Dele Ali je pokušao volej udarcem iz blizine po sredini gola, ali je golman obranio.

Iličić u 82. minutu postiže i četvrti pogodak! Atalanta vodi sa 4:3. Neverovatno veče Slovenac je krunisao još jednim lepom pogotkom.

Emil Forsberg postiže treći gol za Lajpcig protiv Totenhema – 3:0. Šveđanin je iskoristio lošu reakciju defanzivne linije Sparsa i upisao se u strelce.

Završen je meč u Valensiji – Atalanta je slavila 4:3 i ukupnim rezultatom 8:4 prošla u četvrtfinale.

Gotovo je i u Lajpcigu – nemački tim je pobedio 3:0, odnosno sa ubedljivih 4:0 obezbedio nastavak sezone iz snova.