Benfika uzvratila kiksom i ostavila Porto na vrhu

Fudbal 04. jun 202022:13 > 05. jun 2020 00:23
Octavio Passos/Getty Images

Aktuelni šampion Portugalije Benfika nije iskoristila sjajnu priliku da se vrati na prvo mesto na tabeli. U meču 25. kola odigrala je bez golova na Lužu protiv Tondele i na taj način nastavlja da gleda u leđa velikom rivalu.

Dva tima su sada bodovno potpuno poravnati, obe ekipe imaju po 60 bodova, ali bolji skor u međusobnim okršajima ima Porto, pošto je u oba meča slavio, a to se prvo gleda. Orlovi su želeli da iskoriste poraz Porta od Famalikaoa i krenulo su agresivno od samog starta. Tondela se grčevito branila, imala i sreće u pojedinim trenucima, ali ni 25 šuteva na gol domaćina nije bilo dovoljno da jedan završi u mreži. Doduše, samo pet je išlo u okvir gola.

Porto i Benfika imaju isti broj bodova devet kola pre kraja, dok je Tondela 13. sa 26 bodova i ima sedam bodova više od zone ispadanja.

Pobednika nije bilo ni u duelu Vitorije i Sportinga – krajnji rezultat meča u Gimaraešu bio je 2:2.

Vodio je Sporting dva puta, zhavljujući golovima Šporara u 18. i 52. minutu. Ipak, Vitorija je prvo izjednačila preko Teišeire u 32, da bi konačni rezulat postavio Edvards u 86.

Sporting je imao igrača više u poslednjih 15 minuta, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Amoa. Ipak, promene reuzultata nije bilo.

Sporting je četvrti sa tri boda manje i utakmicom više od trećeplasirane Brage. Vitorija je šesta.

Maritimo i Setubal odigrali su takođe nerešeno, ali uz golove 1:1. Poveo je domaćin u 11. minutu preko Koree. U 58. i 71. minutu Maritimo je postizao golove, ali su poništeni na intervenciju VAR. Prvi zbog ofsajda, drugi zbog igranja rukom. Kazna je usledila u 82. minutu kada je Guedeš doneo izjednačenje.

Maritimo je 15. sa 25 bodova, dok Setubal na 12. mestu ima četiri boda više.