Primera se vratila, Sevilja slavila u velikom derbiju

Fudbal 11. jun 202023:44 > 23:46
Fran Santiago, Getty Images Sport

Na stadionu Sančez Pichuan odigrana je prva fudbalska utakmica u Španiji od 10. marta. U derbiju Andaluzije između Sevilje i Betisa, sa virtuelnim navijačima i ranije snimljenim zvukom navijanja, pobedila je ekipa Sevilje rezultatom 2:0.

Sevilja je bila bolja u prvom poluvremenu, stvorila tri lepe šanse, ali nije bilo golova. Odlični Lukas Okampos je u 14. minutu pogodio prečku, u 25. je Kunde sa 5 metara glavom šutirao pored gola, a pet minuta kasnije posle prodora Munira šansu je imao i Luk de Jong.

U nastavku utakmice Sevilja opet prva dolazi do šanse, posle prodora Navasa neodlučan je bio Đordan. U 54. minutu posle korenera u gužvi je sudija Mateu Lahoz video prekršaj Bartre nad De Jongom i pokazao na 11 metara. VAR je potvrdio kazne, a sa bele tačke precizan je bio Okampos za 11 gol u sezoni.

Na 2:0 povisio je Fernando koji se odlično snašao u petercu i glavom pored Emersona pogodio mrežu na pas petom Okamposa. U tom trenutku odnos u šutevima u okvir gola bio je 6:0 za Sevilju.

15 minuta pre kraja u igru je za Betis ušao veteran Hoakin, koji je tako obeležio dve decenije od debija u zeleno-belom dresu. Hoakin u julu puni 39 godina i najstariji je igrač Primere.

Sevilja sada na trećem mestu na tabeli ima 50 bodova, Betis je sa 33 na 12. poziciji.

U petak se igraju još dva meča. Granada dočekuje Hetafe, a Valensija će biti domaćin Levanteu.