Novi gol Ljajića, Robiju tri boda velika kao kuća

Fudbal 20. jun 202019:28 > 22:00
Dean Mouhtaropoulos Getty Images

Fudbaleri Bešiktaša u 28. kolu Superlige Turske u gostima su deklasirao Denizli sa 5:1, a četvrti gol za tim iz Istanbula postigao je Adem Ljajić.

Srpski reprezentativac je bio precizan sa skoro 25 metara i to mu je bio peti pogodak u sezoni, odnosno drugi uzastopni.

Ostali strelci za crno-bele bili su Jilmaz u 10, Gonul u 61, N’Kudu z 67. i Diabi u 78. minutu. Jedini gol za Denizli delo je Estupinana u 53. minutu.

Bešiktaš je peti sa 47 bodova, a Denizli 12. sa 31 bodom.

Fudbaleri Kajzerispora pobedili su Genčerbirli u 28. kolu Superlige Turske rezultatom 2:0 i napravili značajan korak u borbi za opstanak.

Ekipa Roberta Prosinečkog je pobegla sa poslednje pozicije i sa 17 bodova trenutno je 17. na tabeli, dok ‘fenjeraš’ Ankaraguču ima jedan manje. Ono što je za Kajzeri bitnije je da ima Konja, ekipa koja je u sigurnoj zoni, beži bod uz meč manje.

Domaći su poveli u 31. minutu lepim golom Brazilca Pedra Enrikea, a konačan rezultat postavio je Ukrajinac Artem Kravec u 89. minutu iz neposredne blizine.

Kajzeri u sledećem kolu gostuje ekipi Sivaspor, koja je u borbi za titulu, dok dvanaestoplasirani Genčlerbirli na svom terenu igra sa Kasimpašom.

Malatija je na svom terenu bila bolja od Gectepea sa 2:1.

Mečeve turske Superlige pratite na kanalima Sport Kluba.