Sautempton siguran uz dva gola Ingsa

Fudbal 28. jun 202019:18 > 19:21
Pool, Getty Images Sport

U jedinom meču 32. kola Premijer lige koji je odigran u nedelju, Sautempton je slavio na gostovanju Votfordu.

Fudbaleri Sautemptona slavili su kao gosti protiv Votforda i pobedu upisali rezultatom 3:1, uz dva gola Danija Ingsa.

Poveli su Sveci već u 16. minutu, a Ingsu je to bio 20. gol u sezoni u svim takmičenjima.

Ings je tako postao prvi igrač Sautemptona koji je u jednoj sezoni postigao 20 golova u svim takmičenjima od Rikija Lamberta koji je u sezoni 2011/12 postigao 31 gol.

Uz to, Ings je do sada postigao 18 golova u Premijer ligi, samo je Džejmi Vardi efikasniji od njega – postigao je jedan gol više.

Ings je bio strelac i drugog gola za goste. Igrao se 70. minut.

Votford je u 79. minutu, nakon autogola Badnereka smanjio na 2:1, ali nada da mogu da izvuku bar bod u ovom meču nestala je nakon gola koji je iz slobodnog udarca postigao Džejms Vard-Prous samo tri minuta kasnije.

Sautempton sada na 13. mestu na tabeli ima 40 bodova, a Votford na 16. mestu 28 – po bod i meč više od Vest Hema, Bornmuta i Aston Vile.

U sledećem kolu Sautempton će biti domaćin Mančester sitiju, a Votford će u goste Čelsiju.

Sve mečeve Premijer lige pratite na našim kanalima.