Hajduku izmiče Liga šampiona

Fudbal 05. jul 202022:55 > 23:02
EuroFootball, Getty Images

Novi poraz Hajduka. Od kada su zaseli na drugu poziciju Splićani su vezali i drugi poraz i pali na peto mesto. Ovog puta poraženi su na Poljudu od Osijeka i sada imaju samo teoretske šanse za drugo mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Bodove sa Poljuda pokupio je Osijek a sve je rešeno u 15. minutu kada je Boćkaj postigao gol. Splitski tim doživeo je novi poraz čime je produbljena kriza ekipe Igora Tudora. Sada, tri kola pre kraja, Hajduk zaostaje šest bodova za drugoplasiranom Lokomotivom i samo teorija održava nade u povratak u elitno takmičenje. Sa druge strane Osijek je izbio na treće mesto sa 59 bodova, samo jedan manje od Lokosa.

U igru je ušla i Rijeka pobedom nad Dinamom 2:0. Poveli su u drugom minutu autogolom Gvardiola, a u 52. minutu Čolak je postavio konačan rezultat. Rijeka je sada četvrta sa 55 bodova i jasno je da će se velika borba voditi između Lokomotive, Osijeka i Rijeke za drugo mesto. Dinamo je još ranije obezbedio titulu.