'Čekićari' i Votford +6 iznad crte, Norič u Čempionšipu

Fudbal 11. jul 202015:28 > 15:30
REUTERS/Tim Keeton

Fudbaleri Vest Hema savladali su Norič rezultatom 4:0 u okviru 35. kolu Premijer lige i tako poslao 'Kanarince' u Čempionšip naredne sezone.

Junak trijumfa ‘Čekićara’ bio je Majkl Antonio, koji je postigao sva četiri pogotka na utakmici. Antonio je londonski klub doveo u vođstvo u 11. minutu, prednost je udvostručio u nadoknadi prvog poluvremena, a potom je mrežu gostiju zatresao i u 54. i 74. minutu.

Antonio je na taj način postao prvi igrač Vest Hema posle 39 godina koji je postigao četiri gola na jednom prvenstvenom meču, a ujedno i prvi od Harija Kejna 2017. u duelu Totenhema i Lestera.

Za Vest Hem je to ujedno prva pobeda nad Vest Hem od 1973. godine kao gosti, a od tada su odigrali 17 utakmica na “Kerou Roudu”.

Za Norič je to peti put u istoriji da ispada iz elitnog ranga, pošto tri kola pre kraja sezone ima 21 bod, 13 manje od Vest Hema i Votforda, koji su prvi iznad opasne zone. ‘Čekićari’ na 16. mestu imaju 34 boda, šest više od Bornmuta, trenutno najbolje plasiranog tima u zoni ispadanja.

Votford je na svom terenu savladao 2:1 Njukasl i tako napravio veliki korak ka opstanku. ‘Svrake’, kojima su se posle gostovanja Mančester Sitiju vratili ključni igrači Lasels, Almiron i Sen-Maksiman, bile su mnogo bolje u prvom poluvremenu i zasluženo povele golom Dvajta Gejla u 23. minutu. Mat Riči je izveo korner na prvu stativu, Federiko Fernandes pobegao odbrani i spustio loptu na zadnju, a Gejl se ušetao u gol.

‘Stršljenovi’ su u prvom poluvremenu bili inferiorni, ali su pri svakom ulasku u kazneni prostor protivnika imali šansu za gol, uključujući i stativu Danija Velbeka. Tok meča je preokrenuo jedanaesterac u 50. minutu, kada je Fernandes oborio Kika Fermeniju, a Troj Dini sa bele tačke postigao prvi gol od februara. Od tog trenutka domaći tim je zaigrao na nivou od prethodnih sezona, stvarao prilike i samo je Martin Dubravka držao Njukasl u egalu.

Ispostavilo se da su ključne bile zamene koje je načinio menadžer gostiju Stiv Brus – u 80. minutu je prebacio Havijera Mankilja sa desnog na levog beka, a on u prvom napadu na prvoj poziciji izgubio duel sa Ismailom Sarom i oborio ga, što je donelo Diniju još jednu šansu iz penala. Kapiten je ponovo nepogrešivo šutirao po sredini, a nekoliko minuta kasnije propustio da iz igre potvrdi pobedu, a uprkos tome Votford je sačuvao tri boda i kao i Vest Hem sada ima šest bodova iznad crte. Njukasl je na 13. poziciji sa devet bodova više.