Ponovo na minus 1: Minimalac blede Barse u Valjadolidu

Fudbal 11. jul 202021:24 > 21:27
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barselone pobedili su Valjadolid na gostovanju u 36. kolu La Lige rezultatom 1:0 i time nastavili borbu za odbranu šampionske titule.

Na dva kola do kraja, Katalonci su prišli lideru Real Madridu na poen zaostatka, ali Kraljevski klub tek čeka duel 35. runde runde protiv Granade u ponedeljak.

Važne bodove aktuelnom šampionu na Hose Sorilja stadionu doneo je Arturo Vidal u 15. minutu.

Lionel Mesi je sjajno proigrao Čileanca na ivici šesnaesterca, a ovaj snažnim udarcem iskosa sa desne strane zatresao mrežu.

Iako nije briljirao, tim Kikea Setijena mogao je lako do još kojeg pogotka, kojim bi ranije rešio pitanje pobednika.

Samo nekoliko trenutaka posle gola Vidala, Antoan Grizman je propustio veliku priliku, da bi u prvom poluvremenu dobru šansu imao i Riki Puđ.

Barsa je tokom drugih 45 minuta oborila ritam i kontrolisala igru, ali je samo još jednom zapretila preko Mesija u 63. minutu iz slobodnog udarca.

Kako se meč bližio kraju, tako su domaći krenuli na sve ili ništa. U nekoliko navrata Valjadolid je mogao da izbegne poraz, međutim, Mark Andre ter Štegen je dobrim intervencijama spasao Katalonce.

Klub sa Nou Kampa u sledećoj rundi, 16. jula, dočekuje Osasunu.

Valjadolid, 14. tim lige sa 39 bodova, gostuje Eibaru istog dana.