Celje preuzelo vrh, "goreće" u poslednjem kolu

Fudbal 19. jul 202022:03 > 22:16
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Odigrani su mečevi pretposlednjeg 35. kola slovenačkog šampionata. Maribor i matematički više ne može da odbrani titulu, ali novi šampion nije poznat. Celje je iskoristilo kiks Olimpije i preuzelo prvo mesto.

Celje je u pretposlednje kolo ušlo sa bodom manje od Olimpije. Ljubljančani su dočekali Tabor, a Celje je gostovalo prežaljenom Rudaru. Međutim, sa pobedom makar bi osigurali to da u poslednjem kolu na svom terenu igraju za titulu protiv direktnog konkurenta Olimpije. To su i uradili i rutinski slavili 2:0 golovima Božića u petom i Kerina u 25. minutu. Pride, u 34. minutu Jovanović je dobio crveni karton, tako da je Celje imalo igrača više i lako sačuvalo prednost.

Sa druge strane potop pod Bežigradom. Već u 18. minutu Koua dovodi Tabor u vođstv, a u 63. minutu bilo je 0:2. Strelac je bio Stevanović. Elsnik uspeva da smanji u 69. minutu i od tada se vrši veliki pritisak. Olimpija ubrzo dolazi i do 2:2, ali je gol ipak poništen. Do kraja Ljubljančani nisu uspeli da preokrenu i tako će u poslednje kolo u Celje ići kao drugoplasiran tim, sa dva boda manje. Jasno je, samo je pobeda opcija za Olimpiju, dok Celju odgovara i remi, koji bi im doneo istorijsku prvu titulu šampiona. Dva puta su bili drugi, poslednji put 2015. a 10 godina ranije osvojili su jedini trofej u kupu.

Maribor nije više šampion. Iako je pobedio Domžale 2:1, bio mu je potreban poraz i Olimpije i Celja. Dočekao je poraz Ljubljančana, ali ne i Celja, tako da će morati da prepuste titulu i zadovolje se kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Već se od ranije zna da će Rudar u drugu ligu, Triglav koji je izgubio od Brava 4:1 ide u baraž. Mura i Aluminij su odigrali 1:1. Aluminiju ostaje utešna nagrada da je ostao ispred Mure, koja će ipak igrati Evropu jer je osvojila kup.