Inter se vratio na drugo mesto: Napoli pao u Milanu

Fudbal 28. jul 202023:42 > 23:46
Marco Luzzani, Getty Images Sport

Fudbaleri Intera pobedili su Napoli na svom terenu u 37. kolu Serije A rezultatom 2:0.

Trijumf Neroazurima doneli su Danilo D’Ambrozio u 11. i Lautaro Martines u 74. minutu.

Pogotku D’Ambrozija prethodila je sjajna akcija domaćih i povratna lopta Kristijana Biragija sa leve strane na 10 metara, gde se spretno snašao desni spoljni Intera.

Lautaro je do 14. gola u ligi došao posle solo akcije i udarca sa 20 metara. Treba istaći i da je u ovoj situaciji golman Aleks Meret nedovoljno dobro reagovao.

Ne računajući te dve situacije, duel u Milanu nije obilovao velikim prilikama. Za Inter je najbolju šansu propustio Mario Brozović u nadoknadi prvog poluvremena, a za Napoli Mateo Politano nešto ranije.

Sjajno je u toj situaciji njegov udarac zaustavio Samir Handanović.

Tim Antonija Kontea drugi je na tabeli sa 79 bodova. Sastav Đenara Gatuza je sedmi sa 59.

Inter na zatvaranju sezone gostuje Atalanti u direktnom duelu za status vicešampiona. Napoli dočekuje Lacio.