Metalac odoleo Čukaričkom, Inđija bolja od Javora

Fudbal 28. avg 202020:56 > 20:57
FK Voždovac

Dva meča odigrana su u petak u okviru šestog kola Superlige Srbije. Pobedu je upisala Inđija, a meč Metalca i Čukaričkog završen je bez golova.

Nakon pobede protiv TSC koji je izborio drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, novajlija u ligi Metalac je odoleo i Čukaričkom.

Meč je završen bez golova, a nakon njega tim iz Gornjeg Milanovca ima skor od dve pobede, dva remija i dva poraza. Čukarički ostaje bez poraza, sa četiri trijumfa i dva remija.

U prvom meču dana, Inđija je na svom terenu savladala Javor rezultatom 3:2.

Povela je Inđija golom Koste Aleksića nakon samo osam minuta, ali se onda na sledeći gol čekalo do 56. kada je sa bele tačke Srdan Dimitrov udvostručio prednost domaćih.

Samo dva minuta kasnije bilo je 2:1 uz gol Luke Lukovića da bi Javor preko Marka Jevtića u 75. došao do izjednačenja.

Gol odluke „pao“ je u 82. minutu. Strelac je bio Nebojša Bastajić.

Javor je meč završio sa igračem manje jer je u drugom minitu nadoknade drugi žuti karton dobio Nenad Sević.

Javor je doživeo drugi poraz u sezoni i sada na osmom mestu ima devet bodova, a Inđija je nakon druge pobede sa šest bodova 13.

U subotu se u Superligi Srbije igra pet mečeva. Od 17 sati se sastaju Rad i Napredak. od 19:30 su na programu četiri meča: Bačka – Voždovac, Novi Pazar – Radnik, Radnički Niš – Proleter, Zlatibor Čajetina – Mladost.