Kapiten SMS za bod u derbiju, Kurtić za pobedu Parme

Marco Rosi, Getty Images Sport

U nedeljnim mečevima trećeg kola itlaijanske Serije A pobede su ostvarili Benevento i Parma, dok su Lacio i Inter odigrali nerešeno.

Fudbaleri Lacija i Intera remizirali su 1:1 u trećem kolu Serije A.

Inter je poveo u 30. minutu pogotkom Martinesa, koji je iskoristio asistenciju Ivana Perišića.

Lacio je izjednačio u 55. minutu golom srpskog fudbalera Sergeja Milinkovića Savića.

Domaći tim je od 69. minuta nastavio sa igračem manje, pošto je Ćiro Imobile zaradio direktan crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

Nije to Inter iskoristio, a od 86. minuta su i gosti igrali sa desetoricom, pošto je Sensi „pocrveneo“, takođe zbog nesportskog ponašanja.

Aleksandar Kolarov je meč posmatrao sa klupe.

Inter je treći sa sedam bodova, dok je Lacio na devetom mestu i ima tri boda manje.

Benevento je sa 1:0 slavio protiv Bolonje Siniše Mihajlovića kod kuće, a jedini strelac bio je Lapadula u 66. minutu.

Benevento je na sedmom mestu sa šest bodova, dok je Bolonja na 13. sa samo tri boda.

Parma je takođe sa 1:0 trijumfovala protiv Verone, a jedini gol u Parmi viđen je već u prvom minutu meča, strelac je bio slovenački fudbaler Jasmin Kurtić.

Verona je na šestom mestu, dok je Parma na 16. poziciji na tabeli.