Zvezda maksimalna pred derbi

Fudbal 04. okt 202019:48 > 19:49
FK Crvena zvezda

U poslednjem meču 10. kola Superlige Srbije Crvena zvezda upisala je i desetu pobedu u šampionatu savladala Napredak rezultatom 3:0.

Ekipa Dejana Stankovića do desetog trijumfa u šampionatu došla je na stadionu „Rajko Mitić“ u duelu protiv Napretka rezultatom 3:0.

Već u prvom minutu crveno-beli su poveli preko Dijega Falčinelija. Falčineli je dobio dobru loptu u prostor, zaobišao je golmana gostiju i poslao loptu u mrežu. Činilo se da je Italijan na ivici ofsajda, ali odluka sudija je da je sve bilo čisto.

U devetom minutu u strelce se upisao i Marko Ivanić. Aleksandar Katai je uputio odličan pas, Gajić je vratio do Ivanića koji lako trese mrežu za dva gola prednosti za domaćina.

Napredak je pokušavao i jedan od napada doneo je neoprezan start Erakovića nad Mrkićem i penal za Kruševljane. Ipak, Mrkić sa bele tačke pogađa preču i ostaje 2:0.

Konačan rezultat postavio je Ivanić drugim golom na meču sa bele tačke. Pao je Spiridonović u kaznenom prostoro, pomalo neubedljivo, ali penal je dosuđen i u gol ga je pretvorio Ivanić.

Crvena zvezda nakon deset odigranih mečeva ima maksimalan učinak i gol razliku 34:3 te u derbi koji se igra 17. oktobra ulazi kao najdominantniji tim u šampionatu.