Nema Ronalda, tu je Morata: Juve startovao pobedom

Fudbal 20. okt 202020:46 > 20:48
REUTERS/Valentyn Ogirenko

Fudbaleri Juventusa pobedili su Dinamo u Kijevu na startu nove sezone Lige šampiona rezultatom 2:0.

Stara dama je opravdala ulogu favorita u prvom kolu grupe G, iako u glavnom gradu Ukrajine nije mogla da računa na Kristijana Ronalda.

Najveće zasluge za to idu dvostrukom strelcu Alvaru Morati, koji je oba pogotka postigao u drugom poluvremenu.

Dominirala je ekipa Andree Pirla od početka utakmice, ali je domaći tim odolevao u prvih 45 minuta. Najbolje šanse u tom periodu za goste propuštali su Federiko Kjeza, Đorđo Kjelini i Dejan Kuluševski.

Ono što njih trojica nisu uspeli, jeste Morata u nastavku.

Povratnik u tabor Bjankonera već je u 46. minutu zatresao mrežu Kijevljana, posle udarca Kuluševskog i odbitka, za najavu trijumfa italijanskog prvaka.

Potvrda je stigla u 84. minutu, kada je Huan Kvadrado centrirao sa desne strane, a Morata glavom postavio konačan rezultat.

Juventus u drugoj rundi dočekuje Barselonu. Dinamo gostuje Ferencvarošu.

U utakmici grupe F, Klub Briž je savladao Zenit u Sankt Peterburgu rezultatom 2:1.

Trijumf gostima doneo je De Ketelare u 90+3. minutu, posle odlične akcije i asistencije Vormera.

Briž je prethodno poveo u 63, da bi Horvat autogolom u 74. doneo izjednačenje ruskom šampionu.

Belgijanci u sledećoj rundi čekaju Lacio. Zenit gostuje Borusiji u Dortmundu.