Rijeka pala u 90+3, Arsenal i Roma stigli do preokreta

Fudbal 22. okt 202020:52 > 20:55
Fran Santiago, Getty Images Sport

Rijeka poražena u nadoknadi, Arsenal i Roma do pobeda nakon preokreta. Leverkuzen najubedljiviji.

U Grupi F, Rijeka je dočekala Real Sosijedad, a meč je završen pobedom španskog tima 1:0.

Prvu dobru priliku Rijeka je imala u 14. minutu preko Franka Andrijaševića, ali je golman Sosijedada bio na visini zadatka. U 38. minutu Stjepan Lončar je bio neprecizan iz odlične prilike. Što e tiče učinka gostiju u prvom poluvremenu, vredna pomena je prilika Davida Silve u 25. minutu koja je završena odličnom odbranom Ivana Nevistića.

Igrao se 66. minut kada su domaći tražili da im bude dosuđen penal, ali sudija nije smatrao da je prekršaja za najstrožu kaznu bilo.

Pojačao je Sosijedad pritisak pred kraj meča, a to je dalo rezultat u trećem minutu nadoknade kada je Mikel Merino odlično pronašao Bautistu Orgilesa koji odlično šutira i šalje loptu u mrežu.

U istoj grupi, Napoli je dočekao AZ Alkmar koji je slavio rezultatom 1:0 iako je u Napulj doputovao bez nekolicine igrača zaraženih koronavirusom. Presudan je u ovom meču bio gol Danija de Vita iz 57. minuta.

U drugom kolu, već narednog četvrtka, Rijeka gostuje AZ Alkmaru, a Napoli će u goste Real Sosijedadu.

U terminu od 18:55, igrani su i mečevi u Grupi A.

Jang Bojsi su dočekali Romu koja je nakon prekoreta slavila rezultatom 2:1.

Poveo je domaćin već u 14. minutu nakon što je penal u gol pretvorio Nsame. Pet žutih kartona i četiri izmene kasnije, Roma do izjednačenja dolazi u 69. minutu. Asistenciju Edina Džeka dobro je iskoristio Bruno Peres. Samo pet minuta kasnije, Roma je došla do preokreta pogotkom Maraša Kumbule za konačnih 2:1.

U istoj grupi, CFR Kluž je slavio na gostovanju CSKA u Sofiji 2:0. Vodeći gol postigao je Rondon u 53. minutu, a pobedu je sa bele tačke overio Ciprijan Deac.

Roma u drugom kolu dočekuje CSKA, a CFR Kluž će biti domaćin Jang Bojsima.

U Grupi B, Arselal je do pobede na gostovanju Rapidu u Beču došao nakon preokreta i slavio je rezultatom 2:1.

Rapid je poveo u 51. minutu golom Fountasa, a ekipa Mikela Artete do preokreta je došla u samo četiri minuta. Prvo je u 70. minutu za izjednačenje pogodio David Luiz, da bi se u strelce četiri minuta kansije upisao Pjer-Emerik Obamejang.

Istovremeno, pobedu je u gostima upisao i Molde koji je slavio protiv Dundalka 2:1 i to nakon preokreta.

Mari je u 35. minutu doneo prednost Dundalku, a za 1:1 precitan je nakon sat vremena igre bio Husain. Molde je do pobede došao sa bele tačke golom Omojunafa u 72. minutu.

Narednog četvrtka, Arsenal će biti domaćin Dundalku, a Molde Rapidu.

Najubedljiviju pobedu u prvom delu večeri zabeležio je u Grupi C Bajer Leverkuzen koji je na svom terenu dočekao Nicu i slavio 6:2.

Već u 16. minutu bilo je 2:0 za domaće. Mrežu su tresli Amiri i Alario, ali se na odmor otišlo uz rezultat 2:1 jer je u 35. minutu za goste strelac bio Guiri.

U drugom poluvremenu, potpuna dominacija Leverkuzena. Diabi je pogodio u 61. minutu i vratio domaće na dva gola prednosti, a nakon toga je usledio mini šou Belarabija koji je postigao dva gola, pre nego što je za 6:1 mrežu zatresao i Virc. Za konačnih 6:2 za goste je strelac bio Kold Moris u samom finišu meča.

Hapoel Ber Šiva je u okviru iste grupe slavio na svom terenu protiv Slavije iz Praga 3:1.

Golove za domaćina postigli su Agudelo u 45. i Akolaste koji je u razmaku manjem od dva minuta postigao dva gola. Strelac jedinog gola za Slaviju bio je Provod.

U sledećem kolu, Leverkuzen ide u Prag, a Nica će dočekati Hapoel.

Zanimljivo je bilo i u mečevima Grupe D.

Benfika je slavila na gostovanju Lehu rezultatom 4:2.

Pici je sa bele tačke bio precizan već u devetom minutu, da bi Isak u 15. poravnao rezultat. Portugalski tim je na odmor otišao uz gol prednosti zahvaljujući pogotku Nunjeza.

Tek što je meč nastavljen, Isak je pogodio za novo izjednačenje, ali je Nunjez bio uspešniji od njega i do kraja meča je kompletirao het-trik golovima u 60. i trećem minutu nadoknade.

U istoj grupi duel Standarda iz Liježa i Rendžersa u korist ekipe Stivena Džerarda rešio je Tavernije sa bele tačke u 19. minutu. Pobedu je samo potvrdio i rezultat povisio na 2:0 Ruf u trećem minutu nadoknade vremena.

Narednog četvrtka, Benfika dočekuje Standard, a Rendžers Leh.

U Grupi E, PAOK i Omonija odigrali su 1:1. Povela je Ominija u ovom meču golom Bauteca nakon 16 minuta igre, a bod grčkom predstavniku doneo je Murg u 56. minutu.

Granada je slavila na gostovanju PSV Ajndhovenu 2:1 nakon preokreta.

Domaćin je poveo golom Marija Gecea u nadoknadi prvog poluvremena, ali je drugi deo meča protekao u znaku španskog tima. Izjednačio je Molina u 57. minutu, a svega 11 minuta kasnije Maćis je postavio konačan rezultat.

U drugom kolu, Granada dočekuje PAOK, a Omonija PSV.