Bajern od minusa do šestice! Realu goleada sa Interom

Fudbal 03. nov 202022:48 > 22:53
Alexander Hassenstein GettyImages

Šampion Evrope Bajern pobedio je Salcburg na strani u trećem kolu grupe A Lige šampiona posle preokreta sa 6:2 i sačuvao stoprocentan učinak u takmičenju. U derbiju grupe B, madridski Real je trijumfovao protiv Intera rezultatom 3:2.

Bavarci nisu dobro otvorili duel u Mocartovom gradu i već od četvrtog minuta imali su zaostatak. Strelac za Bikove bio je Mergim Beriša.

Iako ni u nastavku poluvremena nije briljirao, tim Hansija Flika je uspeo da preokrene do velikog odmora. U 21. minutu je Robert Levandovski realizovao jedanaesterac, da bi u 44. autogol postigao defanzivac domaćih Rasmus Kristensen.

Vođstvo Bajerna trajalo je do 66. minuta i izjednačujućeg pogotka Masaje Okugave, koji je samo minut ranije ušao u igru.

Kako se meč bližio kraju, tako su Nemci pojačavali ritam. Salcburg se odupirao samo do 79. minuta, kada je Džerom Boateng vratio prednost braniocu titule.

Bila je to najava onoga što je usledilo u nastavku – još tri mreži domaćina.

Liroj Sane je pogodio u 83, Robert Levandovski je postigao svoj drugi gol u 88, a na kraju je furiozan finiš krunisao Lukas Ernandes u 90+3. minutu.

Bajern je lider grupe sa maksimalnih devet bodova. Salcburg je poslednji sa jednim. Dva tima će se sastati u Minhenu u četvrtoj rundi 25. novembra.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

U duelu Reala i Intera, delovalo je da će Kraljevski klub relativno brzo rešiti pitanje pobednika, pošto mu je bilo neophodno nešto više od pola sata igre da povede sa 2:0, ali je do bodova morao na teži način.

Karim Benzema je doveo ekipu Zinedina Zidana u vođstvo u 25. minutu, iskoristivši veliku grešku odbrane Neroazura, da bi već u 33. Serhio Ramos udarcem glavom iskoristio dobar centaršut Tonija Krosa iz kornera.

Gosti su na taj način surovo kažnjeni za propuštene tri sjajne prilike preko Nikoloa Barele, Lautara Martinesa i Artura Vidala.

Ono što Lautaro nije iskoristio u prvom navratu, jeste u 35. minutu. Barela je poslao maestralan pas petom, a argentinski napadač ispred Rafaela Varana pogodio za smanjenje zaostatka.

U nastavku nije viđen preterano sadržajan fudbal u Madridu, pre nego što je ekipa Antonija Kontea poravnala rezultat.

Igrao se 68. minut, Lautaro se ponovo našao u ulozi asistenta, a siguran egzekutor bio je Ivan Perišić.

Nekoliko trenutaka kasnije, Martines je mogao da postigne još jedan gol i donese potpuni preokret, ali je njegov udarac završio na stativi.

Poput prvog poluvremena, i sada su Italijani kažnjeni za promašaj. Ovoga puta, učinio je to Rodrigo, koji je u 80. minutu doneo tri boda Kraljevskom klubu.

Real je treći u grupi B sa četiri boda. Inter je poslednji sa dva.

Isti timovi susrešće se 25. novembra u Milanu.