Napoli okrenuo na Rujevici, Sosijedadu minimalac

Fudbal 05. nov 202020:43 > 20:47
Reuters/Antonio Bronic

Fudbaleri Rijeke doživeli su i treći poraz u Ligi Evrope. Napoli je slavio na Rujevici 2:1 nakon preokreta i izbio na prvo mesto Grupe F zahvaljujući pobedi Real Sosijedada protiv AZ Alkmara. U ovoj grupi tri tima sada imaju po šest bodova.

Rijeka je na Rujevici izgubila od Napolija rezultatom 2:1. Italijani su do pobede došli nakon preokreta i zahvaljujući autogolu domaćih.

Povela je Rijeka u 13. minutu meča kada je na dodavanje Kulenovića Robert Murić zatresao mrežu gostiju.

Na odmor se otišlo uz rezultat 1:1 jer je Napoli do izjednačenja došao u 43. minutu kada je Dijego Deme postigao gol.

Napoli je do potpunog preokreta došao u 63. minutu zahvaljujući autogolu defenzivca Filipa Brauta.

U drugom meču ove grupe Real Sosijedad je savladoa AZ Alkmar 1:0.

Gol vredan pobede za španski tim postigao je u 58. minutu Portu na asistenciju Ojarazabla.

Nakon tri odigrana kola, Napoli, AZ Alkmar i Real Sosijedad imaju po šest bodova, a gol razlika ih postavlja na tabeli upravo ovim redom. Rijeka je poslednja, bez bodova.

U sledećem kolu, koje je na programu 26. novembra Rijeka gostuje Napoliju, a AZ Alkmar će dočekati Real Sosijedad.