Pobeda Partizana, Stevanović odbranio penal

Fudbal 07. nov 202019:57 > 20:00
Miroslav Todorović/FK Partizan

U poslednjem subotnjem meču 14. kola Superlige Srbije Partizan je slavio na gostovanju Spartaku 2:1.

Partizan se sa gostovanja Spartaku vratio sa tri osvojena boda. Crno-beli su slavili 2:1.

Počelo je poništenim golom Spartaka u 26. minutu zbog očiglednog ofsajda, i sjajnom odbranom golmana domaćih nakon pola sata igre kada je sa pet metara pokušao Natho.

Partizan je poveo u 34. minutu golom Takume Asana. Asano je dobio lepu loptu u prostor, utrčao je sa desne strane i odličnim udarcem matirao Dujmovića.

Briljirao je Dujmović i u nastavku kada je u 51. minutu odbranio šut Holendera koji je praktično sam sa deset metara šutirao pravo u golmana.

Spartak do izjednačenja dolazi u 60. minutu. Pokušao je prvo Srećković i to je odbranio Stevanović, ali je na odbijenu loptu dobro regovao Tufagdžić i pogodio za 1:1.

Gosti do novog vođstva dolaze u 71. minutu. Šćekić glavom šalje loptu u mrežu iz blizine, iz slične situacije iz koje je samo nekoliko minuta ranije bio neprecizan.

Partizan je sam sebe uveo u dramu u finišu kada je u izglednoj akciji za domaće Lutovac srušio Šimuru u kaznenom prostoru. U heroja tima izrastao je Stevanović koji je odbranio penal Maričiću.

Partizan nakon 14 odigranih mečeva ima 29 bodova na trećem mestu na tabeli, bod manje od drugoplasirane Vojvodine i šest manje od Crvene zvezde. Spartak je na šestom mestu sa 23 boda.

U narednom kolu Partizan dočekuje Proleter, dok će Spartak gostovati Javoru.