Novi poraz Hrvatske, Francuzi potvrdili prvo mesto

Fudbal 14. nov 202022:34 > 22:38
Reuters, Claudio Bresciani

U Grupi 3 Divizije A Lige nacija reprezentacija Hrvatske doživela je novi poraz. Sjajan meč Portugalije i Francuske pripao je gostima.

Reprezentacija Hrvatske doživela je četvrti poraz u ovogodišnjem izdanju Lige nacija. Švedska je slavila rezultatom 2:1 i tako dovela izabranike Zlatka Dalića na ivicu eliminacije iz Divizije A.

Švedska je već nakon prvog poluvremena imala dva gola prednosti.

Poveli su domaći u 36. minutu golom Dejana Kuluševskog koji se odlično izborio za prostor i u gol pretvorio dodavanje Mikela Lustiga.

U poslednjim trenucima nadoknade prvog poluvremena, Švedska je izvela korner, najviši je u skoku bio Markus Danijelson koji je poslao loptu u mrežu za 2:0.

Tokom prvih 45 minuta Hrvatska je imala samo jednu šansu. Ivan Perišić je napravio lep solo prodor, dobro je i šutirao, ali je odlično odbranio Robin Olsen.

Hrvatska je u 82. minutu smanjila na 2:1, ali autogolom Danijelsona koji je nespretno poslao loptu u svoju mrežu.

REUTERS/Rafael Marchante

Duel Portugalije i Francuske završen je minimalnom pobedom svetskih šampiona. Gol Ngoloa Kantea Francuskoj je doneo, kolo pre kraja, sigurno prvo mesto u grupi.

Evropski i svetski šampion igrali su odličan meč od samog početka. Pretili su i jedni i drugi, mada Francuzi nešto češće i konkretnije.

Francuska je povela u 54. minutu. Na odbijenu loptu odlično je natrčao Ngolo Kante i poslao loptu u mrežu.

Portugalci su pojačali pritisak nakon primljenog gola, ali Loris je gospodario među stativama i pokazao još jednom zašto je jedan od najboljih golmana.

Posle pet odigranih kola u Grupi 3 divizije A prva je Francuska sa 13 bodova, sledi Portugalija sa 10, pa Švedska i Hrvatska sa po tri, ali su Hrvati najbliži ispadanju u Diviziju B za sledeću sezonu.

Poslednje kolo u ovoj grupi igra se 17. novembra kada će Francuska dočekati Švedsku, a Hrvatska Portugaliju.

Mečeve Lige nacija gledajte samo na našim kanalima.