Razigrani Makedonci blizu B lige, golman Arsenala junak

Fudbal 15. nov 202016:46 > 16:52
Reuters/Ognen Teofilovski

Fudbalske reprezentacija Severne Makedonije pobedila je selekciju Estonije 2:1 u meču 5. kola grupe 2 divizije C Lige Evrope i došla na korak do plasmana u B diviziju.

Ekipa Igora Angelovskog ima devet bodova, tri više od Gruzije koja se danas od 18 časova sastaje sa Jermenijom, dok je Estonija ostala na poslednjoj poziciji sa dva boda.

Makedonci u poslednjem kolu 18. novembra gostuju Jermeniji i taj duel će odlučiti koja reprezentacija će u viši rang Lige nacija.

Domaći su poveli u 29. minutu pogotkom Ivana Tričkovskog. Aleksandar Trajkovski je izveo slobodan udarac sa leve strane, jedan igrač Estonije je izbacio loptu, a Stefan Spirovski u pokušaju da iz prve uputi udarac ka golu asistirao je Tričkovskom koji je iz teške pozicije matirao golmana Arsenala, 18-godišnjeg Karla Heina.

Estonija je do izjednačenja došla u 52. minutu spektakularnim golom Rauna Sapinena. Fudbaler Flore je plasirao loptu sa 15 metara iskosa sa leve strane i ona je završila na mestu gde se spajaju prečka i stativa.

Makedoniju iznenadno primljen pogodak nije poremetio. Domaći tim je nastavio da napada, strava i promašuje šanse, sve do 68. minuta kada je Elis Elmas odlično centrirao, a Vlatko Stojanovski glavom iz neposredne blizine prosdelio u mrežu sjajnog mladog čuvara mreže.

Imala je Makedonija još nekoliko šansi do kraja meča, ali i sreće u poslednjim trenucima meča, ali rezultat se nije menjao.

Selekcija Makedonije je pre nekoliko dana obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo, a interesantan je podatak da su poslednji poraz pretrpeli još u novembru prošle godine protiv Austrije (2:1).

Standings provided by SofaScore LiveScore

Reprezentacija Škotske, koja je pre tri dana u Beogradu obezbedila mesto na EURO, poražena je u grupi 2 Lige B u Trnavi od Slovačke 1:0.

Jedini pogodak postigao je igrač Minesote Junajted Jan Greguš u 32. minutu.

Škoti su sa deset bodova ostali na prvoj poziciji pred poslednje kolo i duel sa Izraelom u Netanji. Češka večeras u 20:45 sati dočekuje Izrael, a bolji iz ovog duela ostaće u trci za osvajanje prvog mesta i plasman u najkvalitetniju Ligu A.