Real i Menš idu dalje, Inter bez proleća

Fudbal 09. dec 202023:02 > 23:03
Getty Image/Mario Carlini / Iguana Press / Stringer

Pred poslednje kolo Grupe B sve četiri ekipe imale su šanse za prolaz dalje, a na kraju nije bilo drastičnih promena na tabeli. Real i Borusija iz Menhengladbaha nastavljaju takmičenje u Ligi šampiona, Šahtjor u Ligi Evrope, a Inter je završio sa evropskim fudbalom za ovu sezonu.

Interu se poklopio rezultat iz Madrida i bilo je potrebno samo da pobede Šahtjor kod kuće. To samo bilo je na kraju nedostižno pošto nisu uspeli da postignu gol i bilo je samo 0:0. Milanski tim je igrao tipično Konteovski tokom većeg dela susreta. Kontrolisanom ofanzivnom tražili su grešku protivnika, a više rizika preuzeli su tek u finišu. Imali su ipak izglednije šanse, posebno Lautaro Martines i Aleksis Sančes, ali na kraju nisu uspeli ni do Lige Evrope.

Madriđani su veoma ozbiljno shvatili ovaj susret i ništa nisu želeli da prepuste slučaju. Već posle pola sata bilo je 2:0. Oba puta Benzema je bio nemilosrdan i glavom savladao Zomera. Prvo je u devetom minutu iskoristio sjajan centaršut Lukasa Vaskesa, da bi ga u 32. minutu odlično uposlio Rodrigo. Do poluvremena Real je postigao još jedan gol, ovog puta je Benzema asistirao Luki Modriću, ali je taj gol poništen zbog ofsajda u kojem se našao francuski napadač.

Ovim golovima Benzema je ušao u malo, ali odabrano društvo igrača koji su postigli 50 i više golova u grupnoj fazi elitnog takmičenja, što su još uspeli samo Mesi i Kristijano Ronaldo. Ipak, najvažnije je da je njegovim golovima Real došao do pobede i overe plasmana u osminu finala Lige šampiona. Na kraju je zauzeo prvo mesto u Grupi B sa 10 bodova, a Borusija je i pored poraza ipak kao druga otišla dalje sa osam bodova, koliko je na kraju imao i Šahtjor, ali Menš je u prednosti zbog boljeg skora u međusobnim duelima.