Mesiju rekord, Barsi i Valensiji po bod

Fudbal 19. dec 202018:16 > 18:19
Alex Caparros/Getty Images

Duel Barselone i Valensije na Nou Kampu, u okviru 14. kola La Lige, završen je bez pobednika rezultatom 2:2.

Povela je Valensija nakon 29. minuta igre lepim golom Muktara Diakabija, da bi finiš prvog poluvremena doneo mnogo drame.

Zbog kontakta sa Antoanom Grizmanom sudija je pokazao crveni karton Hoseu Gaji. Ta odluka je promenjena nakon gledanja snimka pa je sudija ovoga puta pokazao samo žuti karton, ali je odluka o penalu ostala.

Naspram Huamea Domeneka stao je Lionel Mesi, a o načinu na koji je Domenek pokušao da zbuni rivala sigurno će se još pričati.

Isplatilo mu se donekle, odbranio je penal, ali je akcija nastavljena i Mesi je ipak pogodio za izjednačenje. Tim golom Leo Mesi se izjednačio sa Peleom po broju postignutih golova za jedan tim.

Tek što je počelo druo poluvreme, Ronald Arauho doneo je prednost Barseloni i tako kaznio brojne promašaje gostiju.

Igrao se 69. minut kada su Slepi miševi došli do izjednačenja. Ovoga puta Strelac je bio Maksi Gomez.

Barselona iz 13 utakmica ima 21 bod na petom mestu na tabeli, Valensija je odigrala svih 14 utakmica i ima 15 bodova na 12. mestu.

U sledećem kolu Barselona gostuje Valjadolidu, Valensija će dočekati Sevilju.