Vojvodina ubedljiva protiv Spartaksa

Fudbal 16. jul 201522:30 > 22:30
Getty images by Michael Dodge

Fudbaleri Vojvodine pobedili su danas u Novom Sadu letonski Spartaks sa 3:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Meč je odigran pred oko 10.000 ljudi na stadionu „Karađorđe“, a Vojvodina je sve vreme kontrolisala utakmicu i tempo. Revanš se igra za nedelju dana.

Vojvodina je povela golom u šestom minutu Aleksandra Stanisavljevića iz slobodnog udarca.

Već u 17. minutu bilo je 2:0. Miljan Mrdaković je iskoristio grešku odbrane Spartaksa i presekao loptu koja je bila upućena ka golmanu i samo je smestio u mrežu.

Tempo utakmice je opao u drugom poluvremenu, pošto se igralo na više od 30 stepeni, a ubedljivu prednost Vojvodini doneo je igrač gostiju Romans Mičkeviks autogolom u 89. minutu.