LŠ: Vardar ispao, petarda Jokanovića, šok za Ludogorec

Fudbal 21. jul 201519:06 > 22:37
Getty images by Charlie Crowhurst

Makabi iz Tel Aviva nije dozvolio iznenađenje, plasiravši se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Tim Slaviše Jokanovića je deklasirao Hibernijand 5:1 na svom terenu, te tako ubedljivo nadoknadio zaostatak iz prvog meča od 2:1.

Ipak, Izraelci su tek u poslednjih pola sata slomili rivala, koji je imao aktivan rezultat 1:1 zahvaljujući golu Soareša, nakon autogola Žoržinja. Jokanoviću su veče popravili Zehavi, sa dva gola, te Ben Haim i Igiebor.

Makabi će u sledećem kolu imati znatno teži posao, jer ga čeka češki šampion Viktorija.

U treću rundu plasirao se i finski HJK, koji je nakon 3:1 u Letoniji, savladao Ventspils minimalnim rezultatom u Helsinkiju. Finci u trećoj rundi čekaju boljeg iz duela Maribora i Astane.

Sezonu u Evropi završili su Vardar, Žalgiris i Linkoln za Gibraltara.

Makedinski tim je odoleo APOEL-u u Skoplju 1:1, ali je eliminisan iz kvalifikacija za Ligu šampiona zbog primljenog gola u gostima. Prvi meč na Kipru završen je bez golova, da bi APOEL u Skoplju poveo preko De Vinsentija u 60. minutu.

Vardar je u nastavku meča tražio preokret, ali je kasno stigao izjednačujući gol, Ljamčevski je pogodio tek u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Dalje su prošla i dva skandinavska tima, Malme je minimalnom pobedom u Kaunasu eliminisai Žalgiris, dok je Mitjiland sa 2:0 na Gibraltaru potvrdio trijumf nad Linkolnom.

Moldavski Milsami priredio je prvo iznenađenje i eliminisao ambicioznog bugarskog šampiona Ludogorec!Ekipa iz Razgrada, koja je prošle sezone igrala u grupnoj fazi LŠ sa Real Madridom i Liverpulom, poražena je dva puta od moldavskog tima.

Nakon 1:0 kod kuće, Ludogorec je izgubio i u Orheju 2:1, posle preokreta sa igračem više i 98 minuta igre. Milsami će u sledećem kolu igrati sa albanskim Skenderbegom, koji je posle 4:1 na svom terenu, u Severnoj Irskoj poražen od Krusejdersa sa 3:2.

Do trećeg kola LŠ stigao je norveški Molde, koji je posle 5:0 na svom terenu mogao da priušti minimalan poraz od Pjunika u Jermeniji.

Norvežani u trećem kolu čekaju ishod revanša Dinama i Fola Eša u Luksemburug, nakon što je na Maksimiru bilo neočekvianih 1:1.