LŠ: Partizan častio BATE!

Fudbal 18. avg 201522:33 > 22:34
Tanjug/AP Photo/Sergei Grits

Partizan revanš u Beogradu koji je na programu za sedam dana čeka sa minusom od jednog gola. BATE je slavio sa 1:0.

Mnogi će reći da nije loše, ali posle propuštenih prilika Žikovića, crvenog kartona Jevtovića i poklon gola Belorusima, ostaje žal za propuštenim.

Fudbaleri Partizana izdržali su početni pritisak Belorusa. Pritisci su ojačali crno-bele. Višesatno čekanje na aerodromu u Minsku, kao i podatak da su navijači Partizana na stadion pušteni tek posle provera kakve ne dolikuju utakmicama Lige šampiona, probudili su inat u sastavu šampiona Srbije. Da je bilo samo malo više sreće, prvo poluvreme bi moglo da bude mnogo lepše.

U 20. minutu usledila je munjevita kontra Partizana. Oumaru je pobegao defanzivcima domaćeg tima, usledila je sjajna asistencija ka Živkoviću, jedan od najboljih, ako ne i najbolji mladi igrač Evrope izgubio je duel jedan na jedan sa golmanom šampiona Belorusije. Imao je i BATE svoje prilike i to dve jako dobre, ali je golman Živković bio na visini zadatka.

Pokušao je Babović iz slobodnog udarca i to jako dobro, ali je Milunović izbacio loptu u korner. Posle kornera usledila je gužva u kaznenom prostoru rivala ali… Ništa se lepo nije desilo do kraja prvog poluvremena. Prvo je Živković morao da pokaže koliko zna i ume posle udarca sa ivice kaznenog prostora, a kada se čekao poslednji sudijski zvižduk za lepih 0:0 posle prvog poluvremena, Marko Jevtović je dobio drugi žuti karton i morao je da napusti teren. Već tada je bilo jasno da Partizan očekuje pakleno teških 45 minuta u nastavku.

BATE je imao više od igre u nastavku meča. Međutim, odbrana Partizana je funkcionisala gotovo besprekorno. Belorusi su pretili ali nisu uspeli da stignu do prilike da postignu gol. Sredinom drugog dela igre, usledila je munjevita kontra Partizana. Brašanac do Oumarua, ovaj kao i u prvom poluvremenu do Živkovića, kolosalna prilika, još jedan duel jedan na jedan, ali je i ovoga puta Živkovića izgubio taj duel.

Kazna je bila brutalna. U 75. minutu usledio je korner sa leve strane. Defanzici Partizana su zaspali a Gojdenčuk sam kao duh sa nekih pet metara lako prosledio loptu iza leđa nemoćnog Živkovića – 1:0. U tom trenutku se pojavio strah da bi crno-beli sa igračem manje, razočarani promašajima i prilikama koje su propustili mogli da dožive i teži poraz. Probudili su se i domaći navijači. Nije izgledalo dobro…

Rezultat se nije menjao. BATE – Partizan 1:0. Dostižno ili ne, saznaćemo za sedam dana.

Prvi mečevi
Astana (Kazahstan) – Apeol (Kipar) 1:0 (Džolčijev 14)
BATE Borisov (Belorusija) – Partizan (Srbija) 1:0 (Gordejčuk 75)
Lacio (Italija) – Bajer Leverkuzen (Nemačka) 1:0 (Keita 77)
Mančester Junajted (Engleska) – Briž (Belgija) 3:1 (Depaj 13, 43, Felaini 90+4. – Kerik autogol 8)
Sporting Lisabon (Portugalija) – CSKA Moskva (Rusija) 2:1(Gutijerez 12, Slimani 82. – Dumbija 40)