JSL: Čuka bolja od Mladosti, Napredak produžio krizu Borca

Fudbal 01. nov 201420:07 > 21:07
Getty images by Shaun Botterill

Borac je nastavio sa lošim rezultatima i sedmu utakmicu u nizu nije uspeo da zabeleži pobedu, pošto je na svom terenu poražen od Napretka

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su danas u Beogradu ekipu Mladosti iz Lučana u 11. kolu Superlige.

Jedini strelac na meču bio je kapiten „brđana“ Igor Matić iz penala u 69. minutu, nakon što je štoper gostiju Stefan Cicmil igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Beogradski tim mogao je i ubedljivije da savlada najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dela prvenstva, ali Slavoljub Srnić i Nenad Mirosavljević nisu iskoristili dobre šanse.

Božović vodi Kruševljane ka opstanku

Kruševljanima je važnu pobedu u borbi za opstanak doneo napadač Bojan Božović golom na startu drugog poluvremena.

Novi Pazar je posle preokreta zabeležio pobedu Radničkog iz Niša, koja ga zadržava u vrhu tabele.

Gosti su poveli golom Bratislava Punoševca, ali je Novi Pazar za samo dva minuta u finišu prvog poluvremena imao vođstvo. Prvo je Brazilac Bruno Oliveira izjednačio rezultat u 42. minutu, a već u sledećem napadu je Dejan Rusmir iz penala doneo preokret.

Konačan rezultat postavio je napadač Admir Kecap, svojim četvrtim golom u sezoni.

Rezultati i strelci:

Borac – Napredak 0:1 (Božović 48)

Čukarički – Mladost Lučani 1:0 (Matić 69. penal)

Novi Pazar – Radnički Niš 3:1 (Oliveira 42, Rusmir 43. penal, Kecap 69. – Punoševac 19)