Janković: Roma me posebno motiviše

Fudbal 24. avg 201509:28 > 09:31
Getty Images Sport/Dino Panato

Srpski fudbaler Boško Janković prezadovoljan je startom nove sezone, pošto je golom otvorio takmičenje u Seriji A u remiju Verone i Rome (1:1).

Janković je doveo Veronu u vođstvo u 61. minutu, kada je sjajno dočekao projektil Emila Halfredsona i iz prve poslao loptu u mrežu Rome. „Vučica“ je odreagovala pet minuta kasnije, a remi joj je doneo Alesandro Florenci golom sa 18 metara.

Od početka priprema Janković se istakao kao vođa ekipa Verone, a svojom igrom i golovima pokazao je da od njega može mnogo da se očekuje ove sezone. To mu je bio šesti pogodak od kada se ekipa ovog leta okupila na pripremama. Bio je precizan u prijateljskim utakmicama protiv Vale D Isarka (2), Južnog Tirola i Hamburga, kao i protiv Fođe u Kupu prošlog vikenda.

„Zadovoljan sam igrom i voljom čitave ekipe. Pokazali smo po ko zna koji put da smo grupa sa velikim karakterom. Iskreno, mnogo mi znači gol jer mi je to šesti ove sezone računajući i pripreme mečeve i Kup utakmicu“, istakao je srpski fudbaler.

Janković uvek igra posebno motivisan protiv Rome i u poslednje četiri godine je u dresu Đenove i Verone četiri puta uspeo da zatrese mrežu „vučice“.

Svaki gol mi znači mnogo, ali protiv Rome uvek nekako nađem poseban motiv. Ovo mi je bio četvrti gol u karijeri protiv njih. Na kraju ostaje žal što nismo stigli do sva tri boda u uvodnom meču sezone, ali i to je fudbal“ – naglasio je Janković.

Naredni izazovi Jankovića i saigrače očekuju naredne nedelje, 30. avgusta, kada u okviru drugog kola Serije A gostuju njegovom bivšem klubu – Đenovi.