RPL: Zenit bolji od Rubina

Fudbal 24. avg 201519:50 > 19:51
Getty Images Sport, Euro Football

Fudbaleri Zenita savladali su Rubin 3:1 u Kazanju, u derbiju šestog kola ruske Premijer lige.

Šampion je rano poveo u Tatarstanu, u 16. minutu Aksel Vitsel je pronašao Olega Šatova koji je savladao Rižikova.

Usledio je žestok otpor domaćina koji preuzima inicijativu sredinom drugog poluvremena, te preko zaboravljenog Dinara Biljaletdinova stiže do izjednačenja u 72. minutu.

Izgledalo je da će Zenit opet ispustiti bodove, ali je tada na scenu stupio moćni Hulk.

Brazilski reprezentativac je u roku od pet minuta prelomio meč, prvo je u 78. fantastičnim golom sa 20-ak metara vratio vođstvo, a onda pronašao Šatova za njegov drugi gol, koji je rešio duel.

Zenit je zadržao drugo mesto na tabeli sa 15 bodova, tri manje od perfektnog lidera CSKA.

Rubin je poražen peti put ove sezone, pa je na deobi pretposlednje pozicije sa svega tri boda.

Zenit će u sledećem kolu dočekati Krilja Sovjetov, dok Rubin gostuje Mordoviji u Saransku.