LŠ: Mitrović u 90. minutu doneo bod Anderlehtu

Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Fudbaleri Anderlehta šokirali su navijače Arsenala. "Tobdžije" su u meču 4. kola Lige šampiona na "Emiratima" vodile sa 3:0 protiv Belginanaca, ali se gosti nisu predavali i golom srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića u 90. minutu su došli do boda (3:3).

Real je pobedio Liverpul sa 1:0, a golman Iker Kasiljas odigrao je rekordnu 144. utakmicu u Ligi šampiona, u pobedi Juventusa nad Olimpijakosom (3:2) Andrea Pirlo je majstorskim pogotkom iz slobodnog udarca obeležio jubilarni 100. nastup u elitnom takmičenju.

Atletiko Madrid nije dozvolio iznenađenje u Švedskoj (2:0), dok je Borusija Dortmund bila ubedljiva protiv Galatasaraja (4:1), kao i Bazel u duelu sa Ludogorecom (4:0).

Borusija je u Dortmundu dočekala Galatasaraj i ubedljivo, sa 4:1 stigla do četvrte pobede u Ligi šampiona. Strelci za Milionere bili su Rojs u 39, Papastatopulus u 56 i Imobile u 74 minutu. Četvrti gol za domaće bio je autogol Kaje. Za Galatasaraj je gol postigao Balta u 70. minutu.

Benfika je savladala Monako minimalnim rezultatom i stigla do pve pobede. Strelac je bio Taliska u 82. minutu susreta.

Bazel je deklasirao Ludogorec na putu do druge pobede u grupi. Rezultat je bio 4:0, a golove su postigli Embolo, Gonzales, Gaši i Suči.

REZULTATI
A grupa:
Juventus – Olimpijakos 3:2 (Pirlo 21, Himenez 65. autogol, Pogba 66 – Botija 24, Ndinga 61)
Malme – Atletiko Madrid 0:2 (Koke 30, Garsija 78)
Tabela: Atletiko Madrid 9 bodova, Juventus i Olimpijakos po 6, Malme 3.

B grupa:
Real Madrid – Liverpul 1:0 (Benzema 27)
Bazel – Ludogorec 4:0 (Embolo 34, Gonzales 41, Gaši 59, Suhi 65)
Tabela: Real Madrid 12, Bazel 6, Liverpul i Ludogorec po 3.

C grupa:
Zenit – Bajer Leverkuzen 1:2 (Rondon 89 – Son 68, 73)
Benfika – Monako 1:0 (Taliska 82)
Tabela: Bajer Leverkuzen 9, Monako 5, Zenit i Benfika po 4.

D grupa:
Arsenal – Anderleht 3:3 (Arteta 25. penal, Sančez 29, Okslejd-Čemberlen 58 – Vanden Bore 61, 72. penal, Mitrović 90)
Borusija Dortmund – Galatasaraj 4:1 (Rojs 39, Papastatopulos 56, Imobile 74, Kaja