LŠ: CSKA srušio Siti, Matić doneo bod Čelsiju

Getty Images Sport, Steve Berdens

U sredu je nastavljeno takmičenje u Ligi šampiona, mečevima četvrtog kola grupne faze.

Nemanja Matić, srpski reprezentativac, doneo je bod ekipi Čelsija na gostovanju u Mariboru. Slovenački tim je poveo golom Ibraimija u 50. minutu i odolevao londonskim Plavcima do 73. minuta, kada je Matić na asistenciju Terija doveo Čelsi do izjednačenja. Eden Azar prvi put u karijeri je promašio penal u 85. minutu susreta i tako upropastio šansu Čelsija da se u Englesku vrati neporažen.

Ajaks je kao domaćin poražen od Barselone rezultatom 2:0. Strelci za Katalonce bio je Mesi u 36. i 76. minutu.

Getty Images Sport, David Ramos

Porto je sa gostovanja Atletik Bilbaou doneo kući sva tri boda. Konačan rezultat je bio 2:0,a golove su postigli Martinez u 56. i Brahimi u 73. minutu.

Bajern je kao i pre dve nedelje, slavio protiv rome, ovoga puta u Minhenu. Golove su postigli Riberi u 38. i Gece u 64. minutu.

Za iznenađenje se pobrinuo moskovski CSKA koji je pobedio Mančester siti u Mančesteru sa 2:1. Na ovom meču nisu igrali ni Aleksandar Kolarov ni Zoran Tošić. CSKA je poveo već u 2. minutu golom Dumbie, da bi Siti izjednačio u 8. minutu golom Turea. Dumbia je doneo pobedu Rusima u 34. minutu. Siti je meč završio sa devetoricom igrača, a crvene kartone su dobili Fernandinjo i Jaja Ture.

U četvrtom kolu Lige šampiona fudbaleri Pari Sen Žermena trijumfovali su protiv Apoela sa 1:0.

Ekipa iz prestonice Francuske je do pobede došla golom Kavanija već u prvom minutu utakmice, što je bilo dovoljno za pobedu njegovog tima.

Ovo je bio treći trijumf PSŽ-a koji ih je učvrstio na prvom mestu grupe F, dok je gostima ovo treći poraz u najelitnijem takmičenju.

Šahtjor je u grupi H prosto demolirao Bate Borisov sa 5:0.Najzaslužniji za pobedu ekipe iz Donjecka bio je Adriano koji je postigao het-trik, a osim njega u listu strelaca upisali su se još i hrvatski internacionalac Dario Srna, kao i Aleks.

EPA

U zanimljivoj utakmici grupe G igranoj u Lisabonu, Sporting je trijumfovao protiv Šalke sa 4:2.

Iako su gosti poveli u 17. minutu autogolom Slivanija, Sar je izjednačio devet minuta kasnije. U nastavku su i Džeferson i Nani uvećali prednost domaćina, da bi Aogo dva minuta pre kraja  dao nadu svojoj ekipi.
Međutim, pomenuti Slimani u poslednjim sekundama utakmice postigao je golu i potvrdio pobedu Sportinga.