Ajntrahtu bod u meču sa Lajpcigom, Kostić pogodio prečku

Fudbal 30. okt 202120:39 0 komentara
Filip Kostić
REUTERS/Kai Pfaffenbach

U poslednjem subotnjem meču desetog kola Bundeslige, Ajntraht i Lajpcig odigrali su nerešeno 1:1. Domaćin je do boda došao u nadoknadi vremena.

Lajpcig je poveo u 35. minutu, a strelac je bio Jusuf Polsen. Izveli su gosti korner, a Polsen se dobro snašao i odbijenu loptu poslao u mrežu.

A moglo je možda da bude i drugačije da je u 19. minutu projektil koji je ispalio Filip Kostić završio u mreži. Srpski reprezentativac je sjajno šutirao, ali je pogodio prečku.

Češće je pokušavao Lajpcig, ali nedovoljno dobro za ubedljiviju pobedu. Golman domaćih Trap upisao je pet odbrana.

Ipak, Ajntraht je uspeo da dođe do boda. Igrao se četvrti minut nadoknade kada je Tuta zatresao mrežu Lajpciga za konačnih 1:1.

Za domaće je Kostić odigrao ceo meč, sa druge strane 90 minuta je na terenu proveo hrvatski defenzivac Joško Gvardiol.

Lajpcig sada ima 15 bodova na osmom mestu na tabeli. Ajntraht je 15. mestu sa devet bodova.